українська російська англійська
Звернення Прем'єр-міністра Миколи Азарова до учасників бойових дій і воїнів-інтернаціоналістів
15.02.2012 | 09:03
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Шановні учасники бойових дій, воїни-інтернаціоналісти!

 

Від імені Уряду сердечно вітаю Вас із Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 23-ю річницею виведення  військ з Афганістану.

На кожне покоління наших громадян випадала війна. Ветерани Великої Вітчизняної війни з честю виконали свій священний обов’язок, захистивши країну від фашистської чуми. У повоєнні роки багатьом нашим співвітчизникам довелося виконувати бойові завдання в локальних війнах та воєнних конфліктах у двадцяти шести країнах світу.

Зокрема, наприкінці 70-х почалася війна в Афганістані, яка тривала майже десять років. Безпосередніми учасниками бойових дій стали понад 160 тисяч вихідців з України. Понад три тисячі  воїнів, з честю виконавши інтернаціональний обов’язок, не повернулися з війни, тисячі військовослужбовців отримали  поранення.

Ветерани Афганістану та учасники бойових дій на території інших держав несли значні втрати від ран та хвороб і після повернення на Батьківщину. В цілому ж кількість ветеранів, що воювали в країнах Африки, Південно-Східної Азії, на Близькому Сході та причетні до миротворчих операцій в роки незалежності України, сягає понад 250 тисяч.

Бойовий досвід, загартованість, висока відповідальність, наполегливість дозволяють Вам, шановні ветерани, залишатися дієвими і в цивільному житті. Ви активно працюєте на благо  держави та суспільства в органах державної влади і громадських об’єднаннях, сумлінно служите Батьківщині у Збройних Силах та інших військових формуваннях України. Також Ви плідно співпрацюєте з бойовими побратимами країн ближнього та далекого зарубіжжя, що відіграє важливу роль у міжнародному ветеранському русі.

У цей день ми вшановуємо учасників бойових дій на території інших держав та низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю наших співвітчизників – Ваших бойових побратимів, які загинули. Держава завжди буде вдячною всім, хто з честю виконав свій військовий обов’язок, пройшов суворі випробування  та і сьогодні займає активну громадянську позицію.

Бажаю Вам і Вашим рідним міцного здоров’я, добра і щастя, миру і достатку.

З повагою

 

 

Прем’єр-міністр України                                                        Микола АЗАРОВ

 

версія для друку