українська російська англійська
У 2011 році товарообіг між Молдовою та Україною збільшився майже на 30% та склав 1 мільярд доларів
03.02.2012 | 14:47
Прес-служба Державної митної служби

Держмитслужбу з робочим візитом відвідав Гендиректор Митної служби Республіки Молдови Тудор Баліцкі.

Голова Держмитслужби відзначив, що Молдова є важливим торгівельним партнером для України. Товарообіг між нашими державами незмінно зростає. У 2011 році він склав 1 мільярд доларів США. Зростання становить майже 30%.У взаємній торгівлі наші країни практично вийшли на докризовий рівень (в 2008 році - 1 млрд. 172 млн. дол. США)

«Природно, що зростання товарообігу тягне за собою навантаження на пункти пропуску. За 2011 рік через українсько-молдовський кордон пропущено 260 тис. вантажних автомобілів; 2 млн. легкових; 80 тис. автобусів; більше 10 млн. громадян. Довжина українсько-молдовського державного кордону становить 1 222 км. На цій ділянці розташовано 54 пункти пропуску. Тому для митної служби важливо, щоб проходження кордону було максимально швидким і не перешкоджало зростанню обсягів зовнішньої торгівлі», - зазначив Голова Дермитслужби Ігор Калєтнік .

У червні 2011 року митні служби України та Молдови підписали ряд угод, які вже виконуються. Зокрема, Декларація про застосування «Системи раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій». Систему було введено в дію з 1 липня 2011 року. Вона сигналізує про накопичення транспортних засобів і можливе утворення черг. Тому митні служби мають можливість таким ситуаціям своєчасно запобігати. Також відповідно до міжурядових угод в деяких пунктах пропуску здійснюється спільний контроль. А саме: - «Рені-Джюрджюлешть»; - «Мамалига-Крива» та - «Кельменці-Ларга». Це означає, що транспортний засіб проходить контроль тільки один раз.

Між Україною і Республікою Молдова налагоджений ефективний обмін попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, які переміщуються через кордон.

Голови митних відомств також зазначили, що сьогодні існує необхідність будівництва спільного пункту пропуску «Унгур-Бронниця» на території однієї держави і залучення для цієї мети коштів Європейського Союзу. Він повинен стати альтернативою переобтяженому на сьогодні пункту пропуску «Могилів-Подільський - Отач». Європейська Комісія готова профінансувати проект у 2012-2013 роках в обсязі близько 18,5 млн. євро. В якості першого траншу може бути виділено 6 млн. євро за умови співфінансування Україною та Молдовою в обсязі 10%.

Також було відзначено необхідність синхронізувати пункти пропуску по видах переміщуваних товарів. Так, на сьогоднішній день, у пункті пропуску «Сокиряни - Окниця» з молдовської сторони дозволено переміщення продовольчих товарів, а з українського боку - ні. Українською стороною запропоновано включити пункту пропуску «Окниця-Сокиряни» в перелік пунктів пропуску для переміщення товарів 1-24 товарних груп. Митною службою України розроблено відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів України.

 

версія для друку