українська російська англійська
Усі поштові посилки, що надходять з-за кордону, Укрпошта доставляє адресатам вчасно
03.02.2012 | 14:55
Прес-служба Міністертсва інфраструктури

Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» як національний оператор поштового зв’язку України повністю виконує свої зобов’язання щодо вчасної доставки поштових відправлень: як тих, пересилаються в межах України, так і міжнародних. Нині Укрпошта здійснює безпосередню доставку пошти до близько 15 млн. абонентських поштових скриньок та в кожну домівку в сільській місцевості. Прямий поштовий обмін здійснюється з 72 країнами світу.

Упродовж 2011 року Укрпоштою оброблено близько 23 млн. посилок, з яких 2,8 млн. одиниць – міжнародні. І лише 25 посилок – з 23 мільйонів – втрачено  з вини працівників «Укрпошти». Це – лише 0,0001% із загальної кількості посилок, що обробляються «Укрпоштою».

Відповідно до чинного законодавства відправникам в усіх випадках, де втрата відбулася з вини «Укрпошти», компенсується вартість посилки. По кожному з випадків втрати посилки проводиться  окреме службове  розслідування.

 На підприємстві створена постійнодіюча система контролю за схоронністю поштових відправлень, в усіх регіонах працює служба поштової безпеки.

Навіть у часи так званого «святкового ажіотажу» обробка пошти не припиняється, адже це – щоденний звичайний процес, який на підприємстві здійснюється на високому технологічному рівні. Збільшення поштових відправлень у передсвяткові дні – лише важливий привід для посиленої уваги працівників пошти.

Що ж до відправлень, які надходять з інших країн, то обробка значно збільшених передноворічних обсягів поштових відправлень їхніми поштовими адміністраціями не завжди забезпечується на належному рівні: станом на початок лютого до України з-за кордону надходить пошта, датована груднем 2011 року.

Укрпошта відповідає за терміни доставки поштових відправлень в Україні, але не може відповідати за роботу інших поштових операторів. У процесі пересилання міжнародних поштових відправлень задіяно щонайменше дві країни, а власне пересилання може здійснюватись багатьма не тільки поштовими каналами, а й через приватні компанії, яких на сьогодні лише в Україні понад сто. При цьому тарифи УДППЗ «Укрпошта» регулюються державою і є одними з найнижчих порівняно з альтернативними поштовими операторами.

Укрпошта як національний оператор несе величезне соціальне навантаження: сьогодні мережа підприємства налічує близько 15 тисяч відділень, з яких 10 тисяч –сільські. Значна частина з них не приносить прибутку, а ті, що працюють у селах, часто зовсім збиткові. До речі, жодна з альтернативних організацій  не працює на селі, — це економічно невигідно, тож соціальну функцію у віддалених районах виконує виключно «Укрпошта».

 

версія для друку