українська російська англійська
Ціновий тиск енергоносіїв на підвищення тарифів для населення допоможуть знизити заходи з енергозбереження
03.02.2012 | 16:34
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

Впровадження енергоефективних проектів та технологій у житлово-комунальному господарстві зменшить ціновий тиск енергоносіїв на підвищення тарифів для населення. Про це заявив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Микола Пашкевич в коментарі УКРІНФОРМу.

"Впровадження енергоефективних проектів та технологій у житлово-комунальному господарстві, в рамках Державної цільової програми енергоефективності, зменшує ціновий тиск енергоносіїв на підвищення тарифів для населення", - сказав Микола Пашкевич.

Він поінформував, що одним із основних напрямів Програми є реконструкція та модернізація комунальних котелень і теплових пунктів. "Ми будемо переводити котельні з газу на інші види палива, перш за все альтернативні, впроваджувати когенераційні технології, теплові насоси, теплоакумуляційний обігрів", - повідомив голова Держенергоефективності. За його словами, ці заходи сприятимуть зменшенню споживання природного газу та відповідно запобігатимуть підвищенню вартості послуг з теплопостачання для населення. Він нагадав, що на підтримку цього напряму Уряд виділив 432 млн грн.

Крім того, він повідомив, що 7 проектів з модернізації систем центрального теплопостачання у більш як 10 українських муніципалітетах у поточному році фінансуватиме Фонд східноєвропейського партнерства. Загальна вартість гранту фонду становить 31 млн євро.

Коментуючи ситуацію щодо втрат тепла голова Держагентства зауважив, що житловий фонд в Україні - це переважно будинки радянських часів, аналогічна ситуація і з мережами. "Система теплозабезпечення, наприклад, у нас чотиритрубна. Тоді як увесь світ користується двотрубною. Тобто з котельної мають виходити дві труби, доходити до пункту призначення, розгалужуватися, а гаряча вода повинна догріватися у бойлері. У такому випадку ми не будемо втрачати тепло дорогою", - зазначив Микола Пашкевич.

Попри це, за його словами, останні декілька років зберігається тенденція зниження втрат у тепломережах. Так, у 2009 році втрати у мережах становили 15,9%, у 2010 році цей показник знизився до 14,6%. "Минулого року ця позитивна тенденція збереглась", - зауважив голова Держенергоефективності.

версія для друку