українська російська англійська
Мінагрополітики виділить 20 млн. грн. на проведення весняно-польових робіт
03.02.2012 | 19:14
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Несприятливі погодні умови, в яких проводилися осінньо-польові роботи, зумовили значну втрату озимих – майже 1,5 млн. га засіяних площ не дали сходів. Малосніжна та морозна зима також загрожує посівам, тому на проведення весняно-польових робіт Мінагрополітики виділить 20 млн. грн. Про це сьогодні, 3 лютого 2012 року, повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк у рамках наради з Київською ОДА.

«Сильні морози, які ми спостерігаємо сьогодні, у деяких регіонах можуть нанести значної шкоди озимим, адже за відсутності снігового покрову є загроза вимерзання. Окрім того, в екстремальних умовах були проведені осінньо-польові роботи: через посушливу осінь не зійшло близько 1,5 млн. га озимих. Наша наука щоденно моніторить погодні умови і відповідно до них створюються рекомендації щодо проведення весняно-польових робіт з урахуванням пересіву», - зазначив Микола Присяжнюк.

Також Міністр зазначив, що для здешевлення весняно-польових робіт Міністерство аграрної політики та продовольства України виділить кошти, аби компенсувати втрати від пересіву озимих.

«На сьогодні є доручення Прем’єр-міністра підготувати постанову щодо здешевлення добрив та паливно-мастильних матеріалів. Окрім того, є рішення про виділення 20 млн. грн. з бюджету 2012 року для здешевлення насіння на проведення весняно-польових робіт», - повідомив керівник Мінагрополітики.

 

версія для друку