українська російська англійська
МВС попереджає: крадений метал з об'єктів електроенергетики "коштує" до 15 років в'язниці
03.02.2012 | 19:28
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Останнім часом на території держави були встановлені факти умисного пошкодження об'єктів електроенергетики.

Подібні випадки мали місце у Запорізькій та Дніпропетровській області. Зокрема, поблизу с. Комісарівка П’ятихатського району під час обстеження електроопор було встановлено відсутність кріплень розтяжок на декількох з них. Вжитими оперативно-розшуковими заходами зловмисники, причетні до демонтажу опор ліній електропередач, наразі затримані правоохоронцями. Стосовно них порушені кримінальні справи за різними частинами ст. 194-1 (Умисне пошкодження об'єктів електроенергетики) Кримінального кодексу України. Санкція зазначеної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 10 років. Якщо ж подібні дії мали наслідком загибель людини, зловмисника може очікувати до 15 років в’язниці. Слідство за даними кримінальними справами триває, подальшу долю затриманих вирішить суд.

Сьогодні керівники Міністерства внутрішніх справ України взяли участь у нарадах, до порядку денного яких були включені питання протидії злочинним посяганням на об’єкти енергетики.

Так, під час спільної наради у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України розглядалися питання запобігання та протидії злочинам, пов’язаним із крадіжками металу з діючих повітряних ліній та кабельних ліній зв’язку Національної енергетичної компанії «Укренерго». За результатами роботи наради був прийнятий план спільних дій правоохоронців та енергетиків щодо збереження об’єктів електроенергетичної системи, зокрема – ліній електропередач.

Подібна нарада відбулася і в Генеральній прокуратурі України. На виконання доручення ГПУ та напрацьованих з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України спільних заходів Міністерство внутрішніх справ розробило та направило до територіальних підрозділів внутрішніх справ відповідний план заходів щодо запобігання подібним злочинам.

Згідно з цим планом, охорону громадського порядку на території розташування об’єктів енергетики щодоби здійснює близько 12,5 тисяч правоохоронців та представників громадськості. Не залишаться поза увагою міліції і пункти приймання металобрухту, де буде перевірятися законність здійснення підприємницької діяльності їх власниками з метою виявлення та запобігання фактам крадіжок металоконструкцій з об’єктів електроенергетики.

Міністерство внутрішніх справ України звертається до громадян із закликом не бути байдужими до подібних фактів варварської зневаги до оточуючих.

Пам’ятайте, що завдяки таким шукачам легкої наживи наступним знеструмленим будинком може стати саме ваш. У разі, якщо ви стали свідком таких протиправних дій, терміново повідомте органи внутрішніх справ про будь-які спроби пошкодження об'єктів електроенергетики, адже від цього залежить і ваші добробут та безпека.

А всім охочим заробити на людській біді нагадуємо, що за скоєння злочинів відносно об’єктів електроенергетики передбачено кримінальну відповідальність – позбавлення волі на строк аж до 15 років.

 

версія для друку