українська російська англійська
Україна і Японія зацікавлені у підписанні угоди про співпрацю з реагування на надзвичайні ситуації на АЕС
04.02.2012 | 12:01
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

Підготовка угоди між урядами України та Японії про співробітництво двох країн з післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях перебуває на стадії остаточних узгоджень. Документ буде повністю готовий до підписання у середині квітня. Про цей аспект двосторонньої співпраці у сфері ядерної безпеки йшлося під час зустрічі Міністра надзвичайних ситуацій Віктора Балоги та Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Тоічі Саката.

Угода має на меті збір, аналіз і обмін інформацією про способи реагування на аварії, які можуть виникати на об’єктах атомної енергетики. На сьогодні між Україною та Японією, які набули значний досвід після трагічних інцидентів у Чорнобилі та Фукусімі, немає правових засад для такої взаємодії. Міжурядова угода покликана заповнити цю прогалину, щоб вивести двостороннє співробітництво на системний рівень.

«Документ визначає параметри обміну даними, науковою інформацією, ноу-хау на випадок інцидентів на АЕС. Виконання цієї угоди спрямоване, насамперед, на захист людини і довкілля. Адже багато аспектів надзвичайних ситуацій, які виникають на об’єктах атомної енергетики, ще повністю не досліджені. Однак нейтралізувати їхній згубний вплив на безпеку людей і екологію потрібно негайно. Саме у таких ситуаціях, як ніколи, важливий оперативний обмін інформацією, досвідом, ідеями і пропозиціями. Це рятує життя і дає змогу мінімізувати негативні наслідки», - вважає Віктор Балога.

Одночасно, за словами урядовця, угода дозволить планувати заходи із запобігання аваріям на АЕС, поширювати напрацювання і серед інших країн, в яких експлуатуються об’єкти атомної енергетики. Уряди України та Японії можуть домовлятися про спільні заходи, які стануть внеском у посилення безпеки в міжнародному вимірі.

«У сучасному світі безцінний досвід того, які діяти у випадку виходу атома з-під контролю, вже не може бути надбанням однієї чи двох країн. Тому всіма фаховими напрацюваннями в рамках цієї угоди потрібно буде поділитися з іншими зацікавленими державами. Гадаю, для структур, які працюють з атомною енергією, перший досвід співпраці між Україною та Японією може стати орієнтиром», - зазначив міністр.

 

версія для друку