українська російська англійська
Микола Азаров: Україна продовжить переведення теплоенергетики на вітчизняне паливо
06.02.2012 | 10:29
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна продовжить переведення теплоенергетики на паливо власного виробництва. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час відвідання Дарницької ТЕЦ.

«Ми і в подальшому будемо переходити на наші традиційні джерела палива, адже при ціні на газ більше 1500-1600 грн. перехід на опалення вугіллям для нас є більш економічно вигідним», - зазначив Микола Азаров.

За його словами, це підприємство – один із прикладів як «ми конкретно вирішуємо питання переведення ТЕЦ на комплексне використання газу і вугілля». Глава Уряду повідомив, що на цій станції значно скорочено використання дорогого природного газу за рахунок часткового її переведення на антрацит.

Крім того, Прем’єр-міністр додав, що і надалі велика увага приділятиметься екологічним питанням роботи станції. «95% викидів станції локалізується, і ми і в подальшому докладатимемо максимум зусиль, щоб ця станція працювала в екологічному більш безпечному режимі», - наголосив Микола Азаров.

Довідково: Дарницька ТЕЦ – найстаріша з нині діючих теплоелектроцентралей Києва. Побудована в 50-х роках минулого століття.

Ключові показники:

встановлена потужність: електрична – 160 МВт, теплова – 1228 Гкал/год.;

обладнання: два турбогенератори потужністю 50 МВт та один потужністю 60 МВт; 5 парових котлів  продуктивністю 220 т/год. та один – 170 т/год.; 4 водогрійних котла по 100 Гкал/год. та 2 котла по 105 Гкал/год.;

паливо: природний газ, вугілля антрацитової групи та мазут;

Дарницька ТЕЦ опалює 1045 житлових будинків Києва загальною площею близько 5 млн. кв. м., (приблизно 300 тис. мешканців Дарницького та Дніпровського районів) промислові підприємства, підприємства малого та середнього бізнесу, бюджетні організації та установи.

Щорічно виробляється понад 900 млнвт.год електроенергії та 1550 тис. Гкал теплової енергії;

На виконання доручень Президента України Януковича В.Ф. та Прем’єр-міністра України Азарова М.Я., за рахунок реконструкції та оновлення обладнання з метою зменшення використання дорогого газу майже вдвічі збільшила використання альтернативного палива – вугілля, довівши цей показник до 395 тис на рік і працює на вітчизняному паливі. Це дозволило зменшити собівартість виробництва електричної та теплової енергії

З моменту посилення морозів Дарницька ТЕЦ підвищила спалювання твердого палива (вугілля з 1000 тон до 1800 тон за добу). Споживання газу залишається на рівні 1250 тис. м. куб. за добу.

 

версія для друку