українська російська англійська
Обговорено перспективні напрямки діяльності митної служби у Донецькій області
06.02.2012 | 11:22
Прес-служба Державної митної служби

Голова Державної митної служби України Ігор Калєтнік зустрівся з головою Донецької облдержадміністрації Андрієм Шишацьким. Сторони обговорили ряд перспективних напрямів діяльності митної служби у Донецькій області. Зокрема, стан виконання міждержавних  та міжвідомчих угод, які було підписано на економічному форумі в Донецьку в присутності Президентів України та Росії.

Нагадаємо,  базова угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Росії щодо спільного контролю дозволяє скоротити час перетину кордону. Адже громадяни і суб`єкти проходитимуть всі процедури тільки один раз у пункті пропуску на території однієї із сторін. Подібний досвід з нашими польськими і молдавськими колегами - прямий доказ ефективності такої практики.

Протокол про взаємне визнання окремих результатів митного контролю, підписаний Державною митною службою України і Федеральною митною службою Росії, дозволить значно спростити процедуру і найголовніше - скоротити час проходження кордону.

Також було підписано міжурядову угоду про співпрацю у сфері будівництва і облаштування пунктів пропуску. У першу чергу цей документ має забезпечити обмін інформацією у сфері будівництва і розвитку пунктів пропуску.

«Мені приємно відзначити, що на сьогодні ми рухаємося чітко у графіку. Є всі домовленості з росіянами. Митна служба Росії підтримує ідею про те, що пункти пропуску «Успенка» та «Матвєєв-Курган» матимуть спільний контроль з Російською Федерацією. Це дозволить спростити цілий ряд митних процедур і прискорити проходження митного контролю. Також обговорено стан підготовки до Євро-2012, тому що дуже важливі аспекти будуть покладені саме на митну службу. Очікується великий пасажиропотік, а в умовах того, що цілий ряд питань буде забезпечуватися саме митною службою, ми повинні здійснити ці речі таким чином, щоб проходження кордону було дуже швидким», - сказав Ігор Калєтнік.

Він також нагадав, що українські та російські митники підписали спільний документ, що регламентує норми поведінки державного службовця на кордоні. «Підписано кодекс честі митника - документ, який підлягає неухильному виконанню. Основна позиція цього кодексу - як повинен вести себе чиновник на державному кордоні. Ми ставимо за мету, щоб митник перш за все був людиною, а не стояв як бюрократ з кам'яним обличчям. Щоб митник був ввічливим, мав відповідний вигляд, з посмішкою зустрічав громадян і забезпечував якісний митний контроль», - резюмував Голова Державної митної служби України.

«Якщо аналізувати роботу Східної митниці, мені приємно відзначити, що порівняно з 2010 роком, збільшилося надходження до Державного бюджету на 2,5 млрд. грн, -  додав Ігор Калєтнік.

версія для друку