українська російська англійська
У Житомирі відкриття перинатального центру
06.02.2012 | 10:18
Житомирська ОДА

«Рік у рік все менше жінок ми направляємо до Києва для консультування і народження дітей. З відкриттям перинатального центру, що відбудеться 2 червня, 99,9%  всієї допомоги зможемо надавати у Житомирі», - про це повідомив Юрій Вайсберг, головний лікар Житомирського обласного перинатального центру ІІІ рівня, створеного на основі центру матері і дитини.

Серед колективу Житомирського перинатального центру є шість лікарів-тренерів із новітніх перинатальних технологій, які мають міжнародні сертифікати. Їх досвід успішно впроваджується у інших аналогічних медичних закладах України.

Нещодавно у центрі з’явилася ультразвукова система – апарат УЗІ, аналога якому немає в Україні. Він дає можливість консультувати на відстані у системі WIFI, спостерігати за роботою всіх органів і систем людського організму в системі 4D. Незабаром буде отриманий цитогенетичний комплекс. За його допомогою можна буде проводити генетичні обстеження і найбільш точно виявляти стан внутрішньоутробного розвитку плоду. Такі обстеження будуть проводитися у центрі вже в першому кварталі цього року.

Матеріально-технічний арсенал, що є у центрі, за минулий рік дозволив виявити на ранніх стадіях вади розвитку плоду, несумісні з життям, і перервати понад 60 вагітностей.

За 2011-й рік всього до 17 відсотків пологів було прийнято за допомогою кесаревого розтину. Це практично європейський показник. У минулому році було прийнято 60 природних пологів у жінок, у яких попередні пологи були проведені кесаревим розтином.

Покращення перинатальних умов і розширення мережі спеціалізованих продовжуватиметься надалі. Заклади ІІ рівня функціонуватимуть у великих районних центрах області (Бердичів, Новоград-Волинський, Коростень, Овруч). Мережа перинатальних центрів дозволить визначати, де тій чи іншій жінці відповідно до стану її здоров’я та здоров’я дитини краще народжувати.

 

 

версія для друку