українська російська англійська
Микола Азаров: Україна розвиває стратегічне партнерство з США
06.02.2012 | 14:33
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров наголошує, що взаємовідносини між Україною та США є стратегічними. Про це Глава Уряду підкреслив під час зустрічі із заступником Державного Секретаря США Філіпом Гордоном.

«Ми розглядаємо відносини з США як стратегічні. Ми багато робимо, щоб між нашими країнами була атмосфера довіри. І тому я завжди відвертий і відкритий», - сказав Микола Азаров.

При цьому Глава Уряду наголосив, що Україна багато зробила, щоб реалізувати потенціал стратегічного партнерства. 

Микола Азаров нагадав, що Україна передала США високозбагачений уран; заморозила певні поставки обладнання подвійного призначення, попри значні економічні втрати. 

За його словами, сьогодні Уряд України концентрує свої зусилля для того, щоб з однієї сторони проводити реформи, а з іншої – забезпечити економічне зростання в країні.

У ході бесіди сторони детально обговорили енергетичну політику України, яка базується на скороченні залежності від імпортних енергоносіїв і розвитку власної енергетичної бази, в тому числі за участі іноземних інвесторів. Микола Азаров підкреслив, що Україна ретельно виконує свої зобов’язання як транзитна держава, більше того, готова допомогти російським партнерам, які визнали свої ускладнення з постачанням визначених обсягів газу в Європу.

  У свою чергу помічник Держсекретаря США підтвердив, що США підтримують всі зусилля України для того, щоб бути надійним і прозорим транзитером енергоносіїв до Європи.

 

версія для друку