українська російська англійська
Українське військо вивчає досвід реформування, розвитку та підвищення боєготовності збройних сил провідних армій світу
06.02.2012 | 15:05
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОБОРОНИ

6 лютого у Національному університеті оборони України відбулася прес-конференція з нагоди початку Міжнародного тижня на тему: “НАТО: спільні відповіді на спільні виклики у сфері безпеки”.

Участь у заході взяли виконуючий обов’язки начальника Національного університету оборони України генерал-лейтенант Василь Телелим і начальник Оборонного коледжу НАТО у Римі генерал-лейтенант ЗС Норвегії Арне Бард Далгау.

Відкриваючи прес-конференцію, генерал-лейтенант Василь Телелим наголосив, що даний захід проходить у провідному вітчизняному вищому військовому навчальному закладі спільно з Римським оборонним коледжем вже дванадцятий рік поспіль.

Крім Національного університету оборони України, у Міжнародному тижні традиційно беруть активну участь представники Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства з надзвичайних ситуацій України, Дипломатичної академії України при МЗС та громадських організацій.

Як відзначив генерал-лейтенант Василь Телелим, коло учасників цього заходу постійно розширюється. Так, цього року участь у Міжнародному тижні спільно з Римським оборонним коледжем беруть представники Школи НАТО в Обераммергау, які поділяться з українськими офіцерами своїм практичним досвідом. «Завдяки цьому заходи Міжнародного тижня становитимуть великий практичний інтерес для слухачів університету оперативно-тактичного рівня підготовки. Лекції щодо тих чи інших аспектів організації і проведення операцій Альянсу читатимуть офіцери армій країн НАТО, які мають великий практичний досвід», – підкреслив генерал-лейтенант Василь Телелим.

Він додав, що, незважаючи на набуття Україною позаблокового статусу, сьогодні Українське військо продовжує цікавитися передовим досвідом реформування та розвитку, а також шляхами підвищення боєготовності збройних сил провідних армій світу.

Виконуючий обов’язки начальника Національного університету оборони України повідомив, що у ході Міжнародного тижня слухачі, науково-педагогічні та наукові працівники університету зможуть поглибити своє бачення геополітичної і воєнно-політичної ситуації в євроатлантичному просторі та за його межами, усвідомити особливості та актуальні проблеми життєдіяльності Північноатлантичного альянсу щодо забезпечення миру і стабільності в контексті нової Стратегічної концепції, обмінятися думками щодо актуальних проблем міжнародної безпеки, а також обговорити перспективи розвитку співробітництва та партнерства між Україною і НАТО.

У ході Міжнародного тижня буде прочитано дванадцять лекцій, після чого відбудеться їх обговорення по робочих групах.

«Кожна з тем порядку денного є важливою, цікавою і націлюватиме нас на підготовку до спільних дій в межах конструктивного партнерства між Україною та Північноатлантичним альянсом», – зазначив генерал-лейтенант Василь Телелим.

Начальник Оборонного коледжу НАТО генерал-лейтенант Арне Бард Далгау, відповідаючи на запитання представників ЗМІ, наголосив, що Міжнародний тиждень, який проводиться в Україні – це єдиний подібний форум, у якому беруть участь представники Римського оборонного коледжу. «Це свідчить про те, наскільки ваша держава важлива для НАТО як стабільний і надійний партнер, що бере участь у багатьох операціях під проводом Альянсу», – зазначив він.

Міжнародний тиждень “НАТО: спільні відповіді на спільні виклики у сфері безпеки” триватиме у Національному університеті оборони України до 10 лютого.

 

версія для друку