українська російська англійська
Микола Азаров вимагає краще рятувати людей від переохолодження
06.02.2012 | 16:55
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров поставив  вимогу  вжити всіх можливих заходів, щоб попередити переохолодженням людей, які знаходяться в групі ризику.

Глава Уряду доручив Міністерству внутрішніх справ забезпечити надання допомоги людям, які потрапили у скрутні ситуації та можуть потерпіти від переохолодження. Зокрема, працівники патрульно-постової служби та дільничні інспектори міліції повинні шляхом постійних обходів і обстеження території, профілактики неблагополучних сімей виявляти таких громадян та надавати їм допомогу, доставляючи до пунктів обігріву, або повідомляти про них відповідні служби. Соцрацівники Міністерства соціальної політики додатково обійдуть домівки одиноких та безпомічних громадян, які можуть потребувати допомоги в умовах сильних холодів.

Наразі в Україні функціонує 3265 пунктів обігріву на період морозів. Найближчим часом, за даними Міністерства надзвичайних ситуацій,  планується розгорнути ще 96. Щоб зігрітися та поїсти гарячого, до них вже звернулося від 27 січня понад 85 тисяч людей. Тільки за останню добу - 10 тис. громадян.

З 7-8 лютого в Україні очікується суттєве похолодання, морози знову посиляться до -28ºС вночі, повідомляють у Міністерстві надзвичайних ситуацій. 11-13 лютого у північних, західних та центральних областях можна чекати повторення низьких температур, які були 1-3 лютого. За прогнозами, у цих регіонах температура опуститься до рівня вночі -27-30 ºС, місцями навіть дещо нижче.

За даними Міністерства охорони здоров´я, за останні 10 днів зі скаргами на переохолодження чи обмороження до лікувальних закладів України звернулися 2600 людей. З них майже 2 тисячі були госпіталізовані. Померло – 135 людей.

Медики підкреслюють, що не можна наперед вважати, що ці люди замерзли. Попередньо, причиною їх смерті могло стати переохолодження, хоча остаточний висновок буде зроблено за результатами проведення судово-медичної експертизи.

Однак, у будь-якому разі, низькі температури несуть загрозу здоров’ю громадян. Зокрема, їх вплив очевидний на перебіг низки хронічних захворювань. При холодній погоді підвищується рівень травматизму, до того ж людина, скажімо з переломом, не завжди може отримати вчасно допомогу, особливо якщо вона перебуває в безлюдних місцях. Непоодинокі випадки, коли отримують обмороження ті, хто зловживав алкоголем.

Нерідко трапляється й так, що людині просто стає зле на вулиці через проблеми з серцем, однак при низьких температурах така проблема відразу ж ускладнюється переохолодженням.

Тож головне при сильних морозах – виявити небайдужість і солідарність, вчасно надати допомогу тим,  хто її потребує. Зателефонувати та викликати допомогу можна за номерами спецслужб 101, 102, 103 – всі вони зобов’язані прийняти такий виклик.

У разі потреби можна звернутися за допомогою до чергового Міністерства надзвичайних ситуацій (044) 247-32-11. Для оперативного реагування на звернення громадян по допомогу при Центральному урядовому штабі відкрито цілодобову багатоканальну лінію зв’язку за номером 256-60-90. Крім того, працює Урядовий контактний центр за телефоном 0-800-507-309.

Занотуйте адреси пунктів обігріву http://www.mns.gov.ua/news/20364.html поруч місць, де Ви буваєте, це може допомогти Вам або комусь з співгромадян!

Нагадуємо, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, Мінрегіонбуд утворив Штаб із забезпечення безперебійної роботи об’єктів життєзабезпечення населення, який працює цілодобово. Представники Мінрегіону, Міненерговугілля, МНС, Міноборони, МВС, МОЗ, Мінінфраструктури та Укравтодору, усіх територіальних адміністрацій, спільно з органами самоврядування також триматимуть ситуацію на постійному контролі.

Керівники міст, областей також постійно здійснюють контроль за станом аварійності на дорогах: організовано вивезення снігу для нормальної роботи громадського, приватного транспорту, логістики, уникнення заторів на дорогах.

На доручення Уряду проведена робота з підприємствами торгівлі щодо безперебійного постачання у торговельні мережі продуктів харчування. На комунальників покладено обов’язок своєчасно очищати тротуари, покрівлі та карнизи будинків від льодових бурульок з метою попередження нещасних випадків; повсякчас перевіряти надходження тепла до будинків, виявляти та усувати витоки тепла з тепломереж. Разом із тим лікарні переведені в режим повної готовності для надання допомоги потерпілим. Соціальні служби також не залишають своїх підшефних поза увагою, навідуються до них, допомагають з продуктами харчування, перевіряють температуру в помешканнях.

У разі погіршення погодних умов влада готова задіяти також інженерну техніку, засоби для подолання водних перешкод, мобільні електростанції й насосне обладнання для ліквідації надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути у зв'язку із ускладненням погодних умов на всій території України.

Влада так само контролює і своєчасне забезпечення котелень енергоносіями для їхньої безперебійної роботи. Також закликано не відмикати боржників від опалення на період складних погодних умов. Особлива увага у цьому аспекті приділяється об’єктам соціальної сфери, житлового фонду, а також підприємств водо- та енергопостачання.

Міністерство охорони здоров’я разом із Державним комітетом телебачення і радіомовлення нині створюють спеціальні програми, які транслюються на центральних телеканалах із роз’ясненнями для громадян щодо перших ознак охолодження, переохолодження та обмороження.

Крім того, у Секретаріаті Кабінету Міністрів відповідальні керівники несуть цілодобове чергування з 27 січня. На них покладено обов’язок координувати роботу служб, допомагати управляти ресурсами, що можливо знадобляться для ліквідації аварій, включаючи можливості Держрезерву та мобілізаційних резервів.

 

 

версія для друку