українська російська англійська
Військовослужбовці Збройних Сил України допомагають населенню у період значного похолодання
07.02.2012 | 12:25
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОБОРОНИ

Для своєчасного адекватного реагування на ситуацію, пов’язану зі зниженням температури повітря на території країни, в українському оборонному відомстві створено оперативний штаб під керівництвом першого заступника Міністра оборони України Володимира Можаровського.

Цей орган здійснює оперативне керівництво заходами, спрямованими на надання допомоги населенню, запобігання загибелі людей, аваріям інфраструктур військових містечок, підприємств, організацій і установ Міністерства оборони та Збройних Сил України.

За повідомленням оперативного штабу, в період з 29 січня по 6 лютого у Міністерстві оборони України випадків надзвичайних подій, пов’язаних зі складними погодними умовами, не трапилося. Об’єкти життєдіяльності військових з’єднань і частин продовжують функціонувати безперебійно, температурний режим у жилих приміщеннях відповідає встановленим вимогам.

На прохання керівників органів місцевого самоврядування, у згаданий період силами та засобами Міністерства оборони України виконувалися наступні заходи з допомоги місцевому населенню. Так, з 29 по 31 січня була надана допомога у ліквідації наслідків аварії товарного потягу у Сумській області. Від дислокованих на Сумщині військових частин залучалося до 128 військовослужбовців і 7 одиниць військової техніки.

1 лютого була надана допомога у ліквідації наслідків аварії на трасі “Феодосія – Судак” поблизу селища Орджонікідзе (залучалося 3 військовослужбовців і один тягач БРЕМ-2 від військової частини, розташованої у місті Феодосія).

1-2 лютого від військової частини, дислокованої у місті Самбір Львівської області, виділявся екскаватор для надання допомоги з ліквідації прориву водопроводу у м. Мостиська.

З 2 по 6 лютого для розчищення від снігу автошляхів, доріг і вулиць залучалася техніка та особовий склад від військових частин, розташованих у містах Болграді, Дубно, Барі, Шпичинці, Старокостянтинові, Феодосії та від факультету військової підготовки Кам’янець-Подільського національного університету України.

Розгорнуто 12 пунктів обігріву із залученням техніки та особового складу Збройних Сил України у селищах міського типу Гвардійське, Черкаське та Меліоративне Дніпропетровської області силами розташованих у місцевих гарнізонах військових частин.

У місті Кременчуці силами місцевої військової частини обладнані два пункти обігріву населення, у місті Харків силами військовослужбовців Харківського університету Повітряних Сил – три пункти обігріву, у селищах Геніївка, Нижній Бишкин, Черкаський Бишкин та Суха Гомільша Харківської області силами військової частини, дислокованої у місті Чугуїв – чотири пункти обігріву.

Відповідно до доручення Кабінету Міністрів України “Про додаткові заходи, спрямовані на запобігання виникненню масштабних надзвичайних ситуацій (державного рівня) на об’єктах життєзабезпечення населення” та з метою своєчасного реагування на ситуацію, пов’язану з пониженням температури повітря, недопущення наслідків, які можуть призвести до травмування та загибелі громадян, Збройними Силами України за цей період підготовлено 95 наметових пунктів обігріву, укомплектованих необхідними матеріально-технічними засобами для аварійно-відновлювальних бригад та населення, знаходяться у готовності до використання 147 автономних джерел електропостачання для забезпечення резервного електроживлення у разі відключення об’єктів життєзабезпечення.

Цілодобове чергування з моніторингу обстановки, пов’язаної з різким пониженням температури повітря, здійснюється у штатному режимі черговими змінами оперативно-чергової та чергової служб.

 

 

версія для друку