українська російська англійська
У МОНмолодьспорту обговорили питання створення молодіжного консультативно-дорадчого органу
07.02.2012 | 13:48
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

6 лютого 2012 року відбулося засідання робочої групи з вивчення питання створення молодіжних консультативно-дорадчих органів, утвореної наказом МОНмолодьспорт від 21.07.2011 № 851 на чолі з Першим заступником Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгеном Сулімою.

До складу робочої групи увійшли народні депутати України, представники всеукраїнських та місцевих молодіжних і студентських громадських організацій, органів студентського самоврядування, співробітники Міністерства.

Під час засідання зазначили, що завданням робочої групи є вивчення питання щодо утворення молодіжних консультативно-дорадчих органів та розробки і внесення проектів відповідних актів.

Першим віце-прем’єр-міністром Андрієм Клюєвим з метою налагодження взаємодії між Кабінетом Міністрів України та молодіжними громадськими об′єднаннями під час формування та реалізації державної політики, залучення молоді до підготовки та проведення системних соціально-економічних реформ надано доручення Міністерству освіти і науки, молоді та спорту із залученням представників молодіжних громадських об’єднань вивчити питання створення молодіжних консультативно-дорадчих органів та підготувати проект відповідного рішення і внести його на розгляд Уряду.

Заступник голови робочої групи Сергій Храпатий повідомив, що до Міністерства надійшли пропозиції від Секретаріату Кабінету Міністрів України, Всеукраїнської студентської ради, Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Совість і Надія України», громадської ініціативи «Студентський захист» та інших щодо утворення Молодіжної ради як молодіжного консультативно-дорадчого органу при Уряді. Зазначені пропозиції опрацьовані та узагальнені робочою групою у вигляді проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Молодіжної ради при Кабінеті Міністрів України» та проекту Положення про Молодіжну раду, які винесені на розгляд.

Голова Всеукраїнської студентської ради Анастасія Сабова зазначила: «Потрібно створити орган, який буде об’єднувати лідерів молодіжних громадських організацій, студентського самоврядування. На часі створення обєднання людей, яке б могло надавати консультації органам державної влади стосовно молодіжної політики. Але це має бути регіональне представництво».

Жвава та плідна дискусія розгорнулася стосовно функцій, терміну повноважень, порядку формування та низки інших питань щодо діяльності майбутнього молодіжного консультативно-дорадчого органу.

Детально обговоривши та проголосувавши спірні норми проектів постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Молодіжної ради при Кабінеті Міністрів України» та Положення про Молодіжну раду, робоча група схвалила їх у цілому та доручила МОНмолодьспорту направити на погодження до заінтересованих органів виконавчої влади і, в установленому порядку, внести на розгляд Кабінету Міністрів України.

версія для друку