українська російська англійська
Державний нагляд за безпекою судноплавства буде посилено
07.02.2012 | 15:34
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Забезпечення належного рівня безпеки на морському та річковому транспорті України та зведення рівня аварійності на водному транспорті до мінімуму – одне з пріоритетних завдань, що стоять перед Укрморрічінспекцією у поточному році. Про це наголосив голова Укрморрічінспекції Григорій Соболевський на першому цьогорічному засіданні Колегії Укрморрічінспекції, окреслюючи стратегічні напрями роботи відомства на рік.

 «Одне з головних завдань, яке стоїть перед Укрморрічінспекцією в поточному році – це розробка та реалізація спільно з Міністерством інфраструктури України комплексу дієвих та послідовних заходів, спрямованих на вирішення проблемних питань безпеки на морському та річковому транспорті України, своєчасне виявлення та усунення всіх факторів, що негативно впливають на безпеку судноплавства», – зазначив Григорій Соболевський.

З метою забезпечення безпеки під час швартування суден, здійснення вантажно-розвантажувальних операцій у морських та річкових портах України, Укрморрічінспекцією буде посилено нагляд та контроль за утриманням у належному стані причалів, швартових та відбійних пристроїв.

Крім того, буде проведено низку перевірок щодо виявлення нелегальних баз стоянок маломірних суден. Здійснюватиметься постійний контроль та нагляд за дотриманням базами стоянок маломірних (малих) суден вимог безпеки судноплавства, зокрема, щодо наявності спеціально обладнаних причалів для висадки та посадки пасажирів, наявності та справності навігаційних і метеорологічних пристроїв, наявності та знаходження у працюючому стані рятувальних суден, що мають бути в постійній готовності.

Крім того, як зазначив голова Укрморрічінспекції, одним із важливих аспектів забезпечення безпеки судноплавства залишається налагодження тісної та ефективної взаємодії з усіма правоохоронними органами та органами влади на місцях, а також безпосередньо з підприємствами морського та річкового транспорту України. «У подальшому ми бачимо нашу діяльність у тісній та ефективній співпраці з усіма підприємствами, які за напрямом своєї діяльності пов’язані із забезпеченням безпечного судноплавства на морських та внутрішніх водних шляхах України», – наголосив Григорій Соболевський.

Для довідки. На І квартал 2012 року з метою забезпечення належного рівня безпеки на водному транспорті України Укрморрічінспекцією заплановано провести 12 перевірок виконання судноплавними компаніями, підприємствами морського та річкового транспорту України вимог безпеки судноплавства.

Перевірятимуться й відповідні документи на всі гідротехнічні споруди, що експлуатуються як державними, так і приватними суб’єктами господарювання та знаходяться під технічним наглядом Регістру судноплавства України. Зокрема, перевірятиметься наявність паспортів технічного стану та свідоцтв про придатність гідротехнічних споруд до експлуатації. Такі заходи контролю здійснюватимуться фахівцями Укрморрічінспекції спільно з Регістром судноплавства України.

Крім того, для забезпечення належної роботи морських портів у складних льодових умовах під постійним контролем Укрморрічінспекції знаходиться виконання Бердянським, Іллічівським, Керченським, Маріупольським, Миколаївським, Одеським портами та портом «Южний» відповідних планів роботи, розроблених Укрморрічінспекцією за результатами проведених у 2011 році перевірок стану готовності портів до роботи у зимовий період.

 

версія для друку