українська російська англійська
75-річчя від дня народження Миколи Вінграновського відзначать на державному рівні
07.02.2012 | 16:27
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Сьогодні під головуванням Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та відзначення 75-річчя від дня народження українського письменника-шістдесятника, режисера, сценариста, актора М. С. Вінграновського.

У засіданні взяли участь члени оргкомітету з Міністерства культури, Міністерства фінансів, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Державного комітету телебачення і радіомовлення, Національної спілки театральних діячів, Київської міської державної адміністрації, Миколаївської обласної державної адміністрації.

За словами Олександра Удода, директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України у листопаді 2011 року на батьківщині митця відбулися низка заходів щодо відзначення його ювілею.

На сьогоднішньому засіданні члени оргкомітету схвалили план заходів з підготовки та відзначення 75-річчя від дня народження М. С. Вінграновського. Так, серед низки заходів упродовж 2012 року буде підготовлено та проведено урочистий вечір, присвячений життю та творчій діяльності Миколи Вінграновського; виготовлено ювілейну поштову марку; ініційовано встановлення пам’ятника в Києві та пам’ятного знаку на його батьківщині у Первомайську Миколаївської області, а також меморіальної дошки на прохідній кіностудії імені Олександра Довженка, де працював, та будинку, де він мешкав.

Також відбудеться Всеукраїнський конкурс читців поезії М. С. Вінграновського; планується підготовка ювілейного видання повного зібрання творів та забезпечення видання збірок творів Миколи Вінграновського для учнів молодших, середніх та старших класів для розповсюдження серед учнів шкіл Києва та Миколаєва.

Заплановано перенести творчий доробок Миколи Вінграновського у галузі кіномистецтва на сучасні цифрові носії; підготувати і провести мистецьку інсталяцію за мотивами творів українського письменника у «Мистецькому Арсеналі» та багато інших заходів.

 

версія для друку