українська російська англійська
МЗС контролюватиме реставраційні роботи пам'ятника Т.Г.Шевченку в Москві
07.02.2012 | 17:44
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Урядом Москви було прийнято рішення про тимчасовий демонтаж пам’ятника Тарасу Шевченку з метою його оновлення. Проведення цієї реставрації буде співпадати з будівельними роботами біля готельного комплексу «Україна», де розташований монумент. Ці заходи приурочені до 200-річчя з дня народження великого українського поета, яке відзначатимуть через 2 роки. Планується, що вшанування Великого Кобзаря  Україна та Росія проведуть разом.

З цього питання між країнами підтримується тісний діалог і українська сторона вдячна Уряду Москви та МЗС РФ за завчасне попередження про плани щодо реставрації пам’ятника.

Слід зазначити, що в рамках українсько-російського діалогу досягнуто чіткого розуміння про те, що реставраційні роботи пам’ятника будуть завершені до проведення у 2014 році спільних заходів з відзначення 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря. МЗС України триматиме на особливому контролі виконання цієї домовленості та ситуацію навколо духовного символу українства в Москві.

Нагадаємо,  пам’ятник Тарасу Шевченку в Москві є одним з важливих  об’єктів української культури в російській столиці. Цей пам’ятник був встановлений ще у 1964 році.

 

версія для друку