українська російська англійська
Зі станції Дарниця можна буде пересісти у поїзди дальнього сполучення
07.02.2012 | 17:51
Прес-служба Укрзалізниці

Державна адміністрація залізничного транспорту України розпочинає експериментальне нововведення – мешканці районів Лівобережжя Києва зможуть здійснювати посадку та висадку на станції Дарниця.

Зокрема, починаючи з 6 лютого 2012 року поїзди 120/119 Донецьк-Київ та 396/395 Одеса-Київ будуть робити двох хвилинну зупинку на станції Дарниця.

З 13 березня відповідні зупинки робитимуть поїзд 396/395 Київ-Одеса та з 19 березня поїзд 120/119 Київ-Донецьк.

Отже, відтепер мешканцям лівого берега Києва не потрібно буде їхати через все місто до центрального вокзалу. Жителі Харківського масиву зможуть дістатися до Дарницького залізничного вокзалу від Харківської площі (до 5 км) за 20-25 хв. на громадському транспорті. Для мешканців Дарницького району відстань до Дарницького вокзалу не перевищить 5 км з різних частин району і за часом складе 20-30 хв. на громадському транспорті. Проїзд пасажирів до залізничного вокзалу з центральної та північної частин київського лівобережжя також не викличе труднощів. Таким чином жителі лівобережжя, які їздитимуть через залізничну станції «Дарниця», зможуть заощаджувати 1,5 – 2 години свого часу.

Дане нововведення спрямоване на розвантаження Центрального залізничного вокзалу у місті Києві та зменшення навантаження на міську інфраструктуру, у тому числі в період проведення чемпіонату Євро-2012.

Координатор реформування транспортної галузі Координаційного центру з упровадження економічних реформ при Президентові України Олександр Кава позитивно оцінив нововведення та зауважив, що розподілення пасажиропотоку між кількома вокзалами поширено у багатьох великих містах Європи. Наприклад, у Варшаві усі пасажирські поїзди зупиняються на трьох станціях – Варшава-Західна, Варшава-Центральна та Варшава-Східна. У великих містах Європи один вокзал припадає в середньому на 550 тис. жителів, тоді як в Києві – на близько 3 млн. мешканців.

 Наразі у середньому пасажиропотік на вокзалі станції Київ - Пасажирський складає 170 тис. осіб на добу, при цьому в літній сезон пасажиропотік збільшується до 300 тис. осіб на добу, що призводить до перевитрат часу пасажирів, перевантаження метрополітену та міської інфраструктури у години «пік».

 

 

 

версія для друку