українська російська англійська
У Криму реалізують 7 пілотних проектів з впровадження напрацювань підприємств космічної галузі
08.02.2012 | 10:20
Рада міністрів АРК

У Криму планують реалізувати 7 пілотних проектів з впровадження передових технологій підприємств космічної галузі в господарський комплекс автономії. Про це повідомили на робочій нараді з реалізації Угоди між Радою міністрів АРК та Державним космічним агентством України про співпрацю в космічній сфері, яке проходило під керівництвом першого заступника Голови Ради міністрів АРК Павла Бурлакова.

Зокрема, в Криму планують створити республіканські диспетчерські системи «швидкої допомоги» і транспортних засобів житлово-комунального господарства з використанням навігаційних технологій і геоінформаційних систем. Крім того, ведеться робота по створенню системи моніторингу пожежної безпеки на півострові з використанням інформації супутників дистанційного зондування. Також розроблені пілотні проекти зі створення геоінформаційної системи оцінки та обліку земельних ресурсів; створення сервіс-центру для контролю за станом озимих, інвентаризації виноградників, визначення їх площ і т.д.

Павло Бурлаков підкреслив, що завдяки впровадженню напрацювань космічної галузі міністерства і підрозділи Криму зможуть більш ефективно виконувати свою роботу.

Нагадаємо, в лютому 2011 року між Радою міністрів Криму і Державним космічним агентством України було підписано Угоду про співробітництво в космічній сфері. В рамках реалізації угоди планується впроваджувати новітні технології підприємств космічної галузі в таких напрямках як: сільське господарство, екологія, транспорт, земле-та лісовпорядкування, запобігання пожежної небезпеки на півострові, диспетчеризація транспортних засобів.

В середині 2011 року був затверджений план дій з реалізації Угоди та сформовані робочі групи, які курирують окремі напрями.

 

версія для друку