українська російська англійська
Микола Азаров: Консультації з громадськими організаціями в сфері енергоефективних технологій були пізнавальними
08.02.2012 | 11:23
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Учорашні консультації з громадськими організаціями, які спеціалізуються в сфері енергоефективних технологій, були пізнавальними. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду.

«Вже те, що люди самі об’єднуються для вирішення проблем більш ефективного використання енергії, охоплюють практично всі аспекти цієї багатогранної проблеми, свідчить про те, що формується суспільний запит на державну політику економного і ефективного використання енергії», - зазначив Микола Азаров, коментуючи вчорашню зустріч з представниками громадських організацій.

Як наголосив Глава Уряду, очевидним є те, що у людей є розуміння проблеми: «Якщо ми хочемо жити як в Європі, ми повинні стільки ж витрачати енергоресурсів на виробництво одиниці продукції, так само ощадливо ставитися до тепла, води, електроенергії в наших будинках, так само дбати про екологічну чистоту виробництва енергії».

Водночас, як наголосив Прем’єр-міністр, багато в чому громадські організації пішли далі у вирішенні цієї проблеми, ніж державні органи, які зобов’язані реалізувати енергетичну політику.

«Я три сторінки списав під час зустрічі, занотовуючи слушні пропозиції та питання, вирішення яких люди чекають від Уряду. До речі, ці пропозиції і зауваження вже оформлені як доручення Прем’єр-міністра відповідним міністрам», - заявив Глава Уряду.

Микола Азаров переконаний, що в Україні є багато грамотних спеціалістів в галузі енергоефективних технологій і ми просто зобов’язані використовувати їх знання, досвід та ідеї. Як приклад, Глава Уряду навів успішний досвід деяких українських містечок, які зуміли скоротити витрати дорогого природного газу і здешевити тарифи для населення. Так, у Смілі, що на Черкащині, за рахунок залучення приватного інвестора отримали економію газу 15% і електроенергії – 40%, а в Змієві Харківської області завдяки модернізації котелень отримали економію газу 30% і на 12% знизили тариф для населення. «Є рішення і для великих індустріальних центрів - як на Дарницькій ТЕЦ в Києві, де частково перейшли на вугілля», - додав Микола Азаров.

На його думку, подібні зустрічі повинні бути організовані і на регіональному рівні. Відповідно, Прем’єр-міністр доручив Міністру регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолію Близнюку і главам обласних державних адміністрацій найближчим часом провести такі ж регіональні консультації і взяти в роботу всі практичні рішення, які вже напрацювали бізнес, громадськість та експерти.

 

 

версія для друку