українська російська англійська
Ігор Калєтнік: Спрощення митних процедур - перспективи для держави та бізнесу
08.02.2012 | 12:32
Прес-служба державної митної служби

У 2011 році Державна митна служба України реалізувала комплекс заходів, спрямованих на створення сприятливих умов для суб’єктів ЗЕД та запровадження постійного відкритого діалогу з бізнесом. Про це повідомив Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік на брифінгу в Кабінеті Міністрів.

За його словами, заходи Державної митної служби, насамперед, спрямовані на спрощення митних процедур. Це, зокрема, стосується впровадження електронного декларування. До цього процесу (із поданням електронної ВМД) залучено 368 підприємств (в Реєстрі – 2 149 підприємств).

Також проведена велику роботу для скорочення часу митного оформлення. Так, при імпорті середній час оформлення скоротився до 1 год. 33 хв., що у 6 разів менше, ніж у 2010 році (10 год. 40 хв.); при експорті – до 51 хв. (у 2 рази менше, ніж у 2010 році -1 год. 44 хв.).

Крім того, на даний час порівняно з 2009 роком у три рази зменшилася кількість митних оглядів. Якщо в 2009 році митному огляду підлягало 69% товарів, у 2010 – 42%, то  у 2011 – 22%.

Ігор Калєтнік зазначив, що результатом заходів щодо спрощення митних процедур стало значне збільшення обсягів зовнішньої торгівлі України. Так, минулого року товарообіг України зріс майже на 40% та склав понад 150 млрд. дол.

Разом з тим, Держмитслужба розпочинає встановлення програмно-технічних модулів «Інформаційний термінал». За словами керівника служби, ці інформаційні бокси фіксуватимуть час подання електронного примірника декларації, а також унеможливлять безпідставну відмову інспектором в прийнятті документів до митного оформлення. Вони розміщуватимуться в приміщеннях для декларантів за місцем розташування підрозділів митного оформлення та використовуватимуться для введення декларантами в автоматизовану систему митного оформлення електронних копій митних декларацій на паперовому носії з використанням змінних носіїв інформації. Суб’єкт, що вносить декларацію, отримає контрольний талон, в якому буде вказано час подання документів до митного оформлення. Всі дані автоматично передаватимуться до Моніторингового центру Держмитслужби. Таким чином, якщо виникне будь-яка затримка, одразу буде зрозуміло, що за посадова особа їх допустила.

Ще один із головних пріоритетів митників на шляху до спрощення умов ведення бізнесу, відзначив Ігор Калєтнік, стосується скорочення кількості дозвільних документів, що подаються до митного оформлення і видаються іншими державними органами. На сьогодні таких документів 65. У відомстві переконані, що їх кількість не повинна перевищувати 27. Держмитслужба уже запропонувала відповідні зміни до законодавства.

Крім того, Державна митна служба підготовила законопроект, який передбачає, що при митному оформлены повинні подаватися документи визначені виключно законами, а не нормативно-правовими актами будь-яких відомств. При цьому такі документи повинні видаватися виключно в електронному вигляді. Разом з тим, у проекті Митного кодексу передбачено, що до митного оформлення будуть подаватись лише три документи: митна декларація, декларація митної вартості, документ, що підтверджує вартість товарів. Усі інші документи будуть зазначатися у вантажній митній декларації, але необхідності їх обов’язкового подання у 100% випадків кодекс виключає.

 

версія для друку