українська російська англійська
На Волині 80% дітей-сиріт влаштовано у родини
08.02.2012 | 14:12
Волинська ОДА

Керівники Волинських обласних служб у справах дітей, відділів у справах сім’ї, молоді та спорту, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також заступники голів райдержадміністрацій та міських голів підсумували проведену в минулому році роботу щодо захисту прав дітей та визначили основні завдання на 2012 рік.

Станом на сьогодні на Волині налічується близько 2 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Майже 80% з них влаштовано у родини. Зокрема, під опікою та піклуванням перебуває 1267 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 233 дитини цієї категорії. Одночасно, на обліку майже 600 дітей, які можуть бути усиновлені.

У 2011 році до будинків сімейного типу та прийомних сімей влаштовано 30 дітей, створено 4 дитбудинки сімейного типу та 7 прийомних сімей. Під опіку громадян взято 247 дітей. Загалом на сьогодні - 19 будинків сімейного типу і 59 прийомних сімей.

Заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Курилюк наголосив на активізації роботи щодо захисту житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На сьогодні із загального числа цієї категорії 280 дітей мають право власності на житло, 184 дитини його потребують.

Він вкотре наголосив, що державі важливо, аби кожна дитина-сирота була захищена і виховувалась в сім’ї. Минулого року громадянами України усиновлено 38 волинських дітей.

Підсумовуючи, Олександр Курилюк зазначив, що вирішення житлових питань дитини-сироти є пріоритетним в діяльності обласної влади. Тому, він націлює керівників районів передбачити у місцевих бюджетах необхідні кошти на ці цілі. Заступник голови облдержадміністрації також акцентував на посилені контролю за умовами проживання і утримання дітей у неблагополучних сім'ях.

 

версія для друку