українська російська англійська
Українські моряки у Криму визволяють автомобілі зі снігового полону
08.02.2012 | 15:21
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОБОРОНИ

Особовий склад Військово-Морських Сил Збройних Сил України цієї ночі прийшов на допомогу людям і техніці, що потрапили у сніговий затор у степовому Криму на автошляху  “Сімферополь – Красноперекопськ”.

7 лютого до командувача ВМС ЗС України адмірала Віктора Максимова з проханням про надання допомоги в розчищенні доріг, доставці пального, визволенні зі снігового полону автомобілів звернулися представники керівництва Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Особливо складна ситуація склалася на ділянці між населеними пунктами Гвардійське і Трактове, де, за даними головного управління МНС у АРК, у снігову пастку потрапили близько 200 автомобілів. За рішенням керівника виду Збройних Сил України в готовність були приведені підрозділи військ берегової оборони і частин оперативного забезпечення. На командному центрі флоту було розгорнуто оперативну групу на чолі із заступником начальника штабу українських ВМС полковником Сергієм Островершенком.

О 23.10 вівторка адмірал Віктор Максимов віддав наказ відправити в район стихійного лиха визначену техніку, і вже о 23.25 два бронетранспортери БТР-80 і два автомобіля “КрАЗ-2362” на чолі із заступником начальника Центру військ берегової оборони полковником Сергієм Пасічником вирушили до місця. З метою обігріву людей у вантажівках моряки взяли із собою ковдри, термоси, дрова тощо.

Практично всю ніч флотські “КрАЗи” пробивали дорогу, накатували колію, разом із бронетранспортерами буксирували автомобілі. Станом на 9.30 8 лютого військові продовжують надавати допомогу потерпілим.

Тим часом, о 5-й ранку до Сімферополя з військової частини, що базується в селищі Перевальне прибули 4 заправники пального на базі автомобіля “Урал”. Сьогодні вранці два з них, наповнені бензином і дизельним пальним, вирушили до місця події з метою доставки пального власникам автомобілів, які всю ніч, відмовляючись залишати транспортні засоби, обігрівалися завдяки працюючим двигунам.

Крім того, згідно з рішенням командувача ВМС ЗС України, дві вантажівки марки “КрАЗ” і 5 вантажівок марки “Урал” підвищеної прохідності виділені для доставки ремонтних бригад “Крименерго” до місць пошкодження електромереж. Решта техніки перебуває в готовності виконати поставлені завдання.

Також за рішенням адмірала Віктора Максимова, з вівторка у Сімферополі в складі оперативного штабу АР Крим працює представник командування ВМС ЗС України капітан 1-го рангу Ігор Матус.

Командувач флоту вранці 8 лютого також відбув до Сімферополя для участі в оперативній нараді в Раді міністрів АРК.

Наразі визначені підрозділи ВМС продовжують надавати відповідну допомогу людям та техніці.

 

версія для друку