українська російська англійська
Костянтин Грищенко називає ЦЄІ моделлю нової Європи
08.02.2012 | 16:52
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Центральноєвропейська ініціатива (ЦЄІ) є моделлю творення тієї Нової, Великої Європи без кордонів і обмежень, про яку вже не одне десятиліття мріють мільйони людей і над якою працюють сотні дипломатів Старого Континенту, вважає Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

«Головування в ЦЄІ для України — це прагматичний інтерес зміцнити своє європейське покликання, свої інституційні інтеграційні спроможності та водночас зробити свій внесок у зближення різних розмірами, статками й рівнем реформ суспільств від Балтики до Адріатики й Чорномор’я», - про це пише у своїй статті Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, яка була опублікована 7 лютого в щоденній українській газеті «ДЕНЬ» під заголовком «У центрі Європи. У центрі подій» (http://www.day.kiev.ua/223196).

1 січня 2012 року Україна розпочала річне головування в ЦЄІ. У своїй статті Міністр окреслив три ключові пріоритети українського головування – транспорт, туризм, мобільність громадян. Серед ключових заходів, які пройдуть під час головування України в ЦЄІ, керівник українського зовнішньополітичного відомства відзначив, зокрема, зустріч міністрів закордонних справ ЦЄІ у травні, під час якої планується затвердити План дій Ініціативи на наступні три роки (2013 — 2015), а також саміт глав урядів ЦЄІ та бізнес-форум ЦЄІ наприкінці листопада.

Успішна реалізація завдань в рамках головування України в цій регіональній організації продемонструє нашу готовність «бути багатовимірним центром Європи для ЦЄІ і зробити ще один крок до інтеграції в загальноєвропейський простір», зазначив Костянтин Грищенко на сторінках газети «ДЕНЬ».

 

 

 

версія для друку