українська російська англійська
Ревізори Сумщини встановили порушень майже на 10 млн. грн. під час перевірки ПАТ "Сумихімпром"
08.02.2012 | 17:22
Прес-служба Державної фінансової інспекції України

Фахівці Держфінінспекції в Сумської області під час ревізії ПАТ «Сумихімпром» за період з 01.02.2008 по 31.10.2011 установили фінансових порушень на суму понад 9,8 млн. грн.

Зокрема, під час реалізації лакофарбової продукції, яку виробляють на підприємстві, через утворення безнадійної до відшкодування дебіторської заборгованості допущено втрат ресурсів на суму понад 8 млн. грн. Порушення відбулося через недодержання договірних умов, нормативних документів підприємства та чинного законодавства. Так, на підставі дистриб’юторської угоди продукцію підприємства реалізовували через ТОВ «Альянс», якому було надане право розраховуватися з підприємством за кожну партію продукції протягом 30 календарних днів від дати її поставки.

Для ВАТ «Сумихімпром» угодою була передбачена умова щодо припинення її дії за ініціативою підприємства як постачальника, якщо дистриб’ютор порушує свої договірні зобов’язання. Обидві сторони цих умов угоди не виконували: дистриб’ютор своєчасно не розраховувався за отриману продукцію, а виробник продукції не припиняв дії дистриб’юторської угоди. Крім того, керівництво товариства «Сумихімпром» не забезпечило своєчасного стягнення дебіторської заборгованості з ТОВ «Альянс», яке є зараз неплатоспроможним боржником (за постановою Господарського суду Сумської області ТОВ «Альянс» визнане банкрутом).

Також ПАТ «Сумихімпром» не забезпечило стягнення дебіторської заборгованості на суму понад 980 тис. грн., що виникла за  розрахунками з ТОВ «Альянс» за інші матеріальні цінності та надані послуги.

Посадові особи товариства «Сумихімпром» не використали права, передбаченого дистриб’юторською угодою, з нарахування та стягнення фінансових санкцій за прострочення ТОВ «Альянс» платежів за отриману продукцію. Через це товариство втратило можливість одержати додаткові надходження у вигляді пені на суму понад 451 тис. грн. та як відшкодування інфляційних збитків – 310 тис. грн.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів. На адресу голови правління товариства «Сумихімпром» направлено листа з відповідною вимогою із застосування за цими фактами заходів щодо усунення порушень.

 

версія для друку