українська російська англійська
Ми ставимо заслон для потрапляння неякісних ліків у нашу країну, - Олександр Аніщенко
09.02.2012 | 10:05
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Ключовим для розвитку вітчизняного виробництва фармацевтичних препаратів та стимулювання експорту вітчизняної фармацевтичної продукції є створення нормативної бази, яка б відповідала міжнародним стандартам. На цьому наголосив Міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

Він зазначив, що Міністерством охорони здоров'я та Державною службою з лікарських засобів були зроблені наступні кроки в цьому напрямку. Зокрема, були запроваджені національні правила належної виробничої практики (Good Manufacturing Practice, GMP), які повністю відповідають європейським  правилам з належної виробничої практики лікарських засобів для людини.

«Впровадження в Україні вимог GMP а також вступ регуляторного органу України у сфері обігу лікарських засобів до PIC/S дозволило зробити «правила гри» на фармацевтичному ринку прозорими та зрозумілими для світової спільноти, що вже дало певні позитивні результати. Лише у першому півріччі 2011 року об'єм експорту готових лікарських засобів з України склав 675 млн. грн., підвищившись у порівнянні з аналогічним періодом минулого року майже на 20%», - зазначив Олександр Аніщенко.

Окрім того, введення стандартів GMP дозволяє гарантувати, що в Україну не потраплять неякісні ліки: «Ми ставимо заслон для потрапляння неякісних ліків у нашу країну. Впровадження вимог GMP дозволяє гарантувати, що ліки, які поступають в Україну, були вироблені в належних умовах і мають належну якість», - підкреслив Міністр.

 

 

версія для друку