українська російська англійська
Залучення недержавних інвестицій у переоснащення шахт сприятиме збільшенню вуглевидобутку
09.02.2012 | 10:27
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Стратегічним напрямом реформ у вугільній галузі визнано роздержавлення вугледобувних підприємств. Про це в інтерв’ю газеті «Урядовий кур’єр» повідомив перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Попович.

Ігор Попович зазначив, що Міненерговугілля планомірно здійснює  кроки з впровадження Програми економічних реформ Президента на 2011-2014 роки у вугільній галузі.

«За цією програмою прийнятий Закон «Про особливості оренди чи концесії об'єктів ПЕК, що перебувають у державній власності», а також розпорядження Кабміну «Про затвердження Концепції переходу на біржову форму продажу вугілля», що прозоро формуватиме ринкову ціну на вугільну продукцію. Крім того, розроблено законопроект «Про особливості приватизації вугледобувних підприємств», - поінформував перший заступник Міністра.

Ігор Попович підкреслив, що залучення приватних інвестицій у шахти, які раніше фінансувала держава, дасть змогу перерозподіляти бюджетні кошти на інші державні вугледобувні підприємства. А це підвищить їх інвестиційну привабливість та  сприятиме збільшенню вуглевидобутку.

За його словами, саме недержавні інвестиції у технічне переоснащення шахт  дадуть змогу збільшити вуглевидобуток на 26,7 млн. тонн.

Ігор Попович також зазначив, що найближчим часом Уряд має затвердити перелік об'єктів ПЕК, що перебувають у держвласності і можуть надаватися в оренду або концесію.

 

 

версія для друку