українська російська англійська
На Вінниччині реалізується державна програма "Енергетичної стратегії України"
09.02.2012 | 12:22
Вінницька ОДА

Одним із ключових напрямків розвитку області визначено введення в дію програм з енергозбереження. Область поступово скорочує використання дорогих енергоносіїв: населення стало менше використовувати газу на 45% (хоча кількість газифікованих осель зросла на 15%), бюджетні установи – на 59%, підприємства комунально-побутового сектору – на 60,5%.

В рамках цих програм на 2012 рік передбачено: будівництво 6 електростанцій з використанням енергії сонця сумарною потужністю 50 МВт. Підписано меморандум про співробітництво у галузі енергоефективності з чеською компанією «Екотехнік Прага», згідно з яким інвестор збудує сонячну електростанцію потужністю 54 МВт, яка буде виробляти майже 62 млн.кВт годин електроенергії в рік. Загальна вартість проекту перевищує 100 млн. євро.

Взято курс на використання місцевих, вітчизняних енергоресурсів на заміну імпортним. Споживачу пропонується декілька видів такого палива – це вугілля, біомаса, електроенергія за нічним тарифом тощо

 В цьому році у смт. Турбові вводиться в експлуатацію сучасний завод з виробництва пелетів. Його потужність становитиме 150 тис. тонн пелет на рік, а інвестиції складають 26 млн. євро.

 

версія для друку