українська російська англійська
Андрій Клюєв: До першого квітня необхідно внести системні законодавчі зміни для боротьби із рейдерством
09.02.2012 | 13:17
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

До першого квітня необхідно підготувати та внести системні законодавчі зміни щодо позбавлення рейдерів благодатного грунту, мінімізувати можливості для такої діяльності, захистити в Україні право на власність.

Про це заявив Перший віце-прем‘єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на засіданні Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств.

Він висловив переконання, що боротьба з рейдерством – одне з найважливіших завдань влади, адже непоодинокі захоплення чужої власності значно погіршують бізнес-клімат України, вкрай негативно впливають на її міжнародний імідж.

«До 1 квітня ми повинні перекрити всі законодавчі прогалини, які стосуються можливостей для існування рейдерських схем. До 1 квітня це реально», - сказав Андрій Клюєв. 

За його словами, українське законодавство має бути вдосконалено таким чином, щоб рейдерам було небезпечно займатися протиправною діяльністю. «Незважаючи на спільну позицію Президента України та Уряду відносно гуманізації кримінального законодавства у сфері економічної діяльності, принциповою залишається наша безкомпромісна позиція щодо протидії злочинам, пов’язаним із рейдерством», - заявив перший заступник керівника Кабінету Міністрів України.

Учасники засідання вирішили, що відповідні законодавчі пропозиції різними міністерствами та відомствами будуть подані до спеціально створеної робочої групи. Міністерство юстиції має опрацювати та узагальнити всі пропозиції.

Андрій Клюєв також доручив Держкомпідприємництву провести спеціальний круглий стіл за участі підприємців для обговорення пропозицій щодо системної законодавчої протидії рейдерській діяльності.

Перший віце-прем'єр-міністр уточнив, що на законодавчому рівні повинен бути чітко прописаний термін «рейдерство», його кваліфікуючі ознаки. «Основні рейдерські схеми відомі, тому законодавчо ми повинні їх перекрити», - сказав Андрій Клюєв. Він висловив впевненість, що такий законодавчий пакет підтримають як депутати від більшості, так і представники опозиції.

 «Під терміном «рейдерство» ми розуміємо майже неприхований бандитизм під прикриттям корумпованих чиновників та суддів, які використовують наявні або уявні прогалини в законодавстві, а найчастіше, – просто фальсифікують рішення судів», - сказав Андрій Клюєв.

Він розділив роботу Міжвідомчої комісії на 2 частини: законодавчі зміни, тобто усунення причин для діяльності рейдерів, та боротьбу з наслідками – розгляд конкретних справ про захоплення чужої власності.

«У розумінні Кабінету Міністрів, Комісія не підмінює собою судову та інші гілки влади, не втручається у діяльність правоохоронних органів. Проте Комісія має забезпечити координацію зусиль всіх інститутів державної влади для вирішення завдання протидії рейдерству через невідворотність повернення активів законному власнику та покарання учасників рейдерської схеми», - заявив Перший віце-прем‘єр-міністр.

Учасники засідання серед іншого розглянули ситуації навколо Державного підприємства «НАЕК «Енергоатом», готелю «Славутич» та публічного акціонерного товариства  «Універмаг «Україна».

версія для друку