українська російська англійська
Президент України Віктор Янукович представив новопризначеного Міністра оборони Дмитра Саламатіна
09.02.2012 | 14:35
Прес-служба Міністерства оборони

9 лютого Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Янукович представив керівному складу Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України новопризначеного Міністра оборони України Дмитра Саламатіна.

Звертаючись до присутніх, Президент України наголосив, що питання підвищення обороноздатності України було і залишається пріоритетом діяльності керівництва держави. Він подякував колишньому главі оборонного відомства Михайлу Єжелю за плідну діяльність на відповідальному посту Міністра оборони.

«Хотів би подякувати Михайлу Броніславовичу Єжелю за його роботу на посаді Міністра оборони України у досить складних умовах трансформації зовнішньої та воєнної політики держави. Сьогодні ситуацію у Збройних Силах в цілому стабілізовано», – підкреслив Глава держави.

Представляючи новопризначеного Міністра оборони України, Президент України наголосив на його досвіді попередньої діяльності.

«Дмитро Альбертович Саламатін має практичний досвід політичної, законодавчої, адміністративної та економічної діяльності. Останні два роки його роботи були тісно пов’язані з питаннями озброєння та військової техніки, взаємодії зі Збройними Силами України», – зазначив Віктор Янукович, висловивши сподівання, що призначення нового глави оборонного відомства надасть поштовху справі реформування Збройних Сил.

Детально Президент України зупинився на пріоритетних завданнях, які стоять перед Збройними Силами України, від виконання яких залежатиме стан обороноздатності нашої держави та її авторитет на міжнародній арені. По-перше, має бути підготовлений увесь пакет документів стратегічного оборонного планування.

« Я чекаю у найкоротші терміни від Міністра оборони та начальника Генерального штабу спільно підготовлену реалістичну концепцію радикального реформування Збройних Сил. Ці документи мають виходити із політики позаблоковості нашої держави, враховувати останні зміни воєнно-політичної ситуації в регіоні та спиратися на адекватну оцінку наявних ресурсів, у тому числі й економічних», – зазначив Віктор Янукович.

Він також наголосив, що головним результатом цієї реформи має стати створення компактних, мобільних та ефективних Збройних Сил, здатних захистити національні інтереси України власними силами та засобами.

По-друге, вже нині, незважаючи на усі складнощі, треба сконцентрувати увагу на підвищенні інтенсивності бойової підготовки військ та навченості особового складу Збройних Сил.

«Військові не повинні сидіти у казармі та займатися “шагістикою” на плацу, їх місце – на полігонах, за штурвалами бойових машин, там, де має формуватися бойовий вишкіл», - підкреслив Глава держави.

По-третє, основним пріоритетом всіх реформаторських заходів у Збройних Силах України має стати зміцнення кадрового потенціалу.

« Найперше місце у нашій діяльності повинно посідати дієве вирішення соціальних проблем військовослужбовців і членів їхніх родин. Чекаю від Міністерства та Уряду практичних заходів з подолання такого ганебного явища як безквартирний офіцер. Треба також підняти рівень грошового забезпечення військових. Ми не маємо ніякого людського та громадянського права забувати й про військових пенсіонерів, які віддали десятки років свого життя служінню державі», – зазначив Президент України.

Він додав, що, попри економічні труднощі, суттєво збільшено фінансування Збройних Сил. Це було непростим рішенням, адже держава має багато інших невідкладних заходів соціального спрямування.

«Незважаючи на те, що 2012 рік дуже непростий з економічної точки зору для держави, ми цього року будемо збільшувати фінансування Збройних Сил, їх переозброєння та забезпечення військовою технікою. Всі прояви марнотратства, а тим більше, корупції, жорстко каратимуться. Для цього мною надані усі відповідні доручення», – наголосив Віктор Янукович.

Президент України підкреслив, що успіх діяльності нового Міністра оборони безпосередньо залежатиме від злагодженої та наполегливої праці усього великого колективу Міністерства оборони та Генерального штабу, кожного військового та цивільного керівника та спеціаліста. І вже у найближчому майбутньому він очікує на конкретні позитивні результати.

«Час розмов про військову реформу минув. У своїх практичних справах можете розраховувати на мою всебічну підтримку. Бажаю вам успіхів у вашій нелегкій, але надзвичайно важливій ратній праці», – зазначив Віктор Янукович.

Президент України оголосив Указ про призначення Дмитра Саламатіна Міністром оборони України, після чого зазначив, що його попередник Михайло Єжель вже найближчим часом приступить до роботи на новій посаді, діяльність на якій тісно пов’язана з реформуванням і розвитком Збройних Сил України.

«Я запропонував Михайлу Броніславовичу подальшу роботу в цьому напрямі. Ми домовилися, що після короткого відпочинку він повернеться працювати, і сподіваюся, що разом з новим Міністром оборони ця робота буде продовжена і значно посилена», – наголосив Віктор Янукович.

Новопризначений глава оборонного відомства Дмитро Саламатін, звертаючись до Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України та керівного складу Міністерства оброни та Генерального штабу, запевнив, що докладе усіх зусиль, щоби виправдати покладену на нього високу довіру.

 

версія для друку