українська російська англійська
МНС:Київська ГЕС витримає весняний паводок
09.02.2012 | 14:45
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

Весняний паводок не становить загрози для Київської гідроелектростанції. У зв'язку з цим немає жодних підстав говорити, що існує небезпека для населення, пов'язана із весняною повінню. Про це під час брифінгу повідомив директор Департаменту цивільного захисту МНС Василь Квашук.

«Міністерство надзвичайних ситуацій обурила поява інформації, буцімто існує загроза прориву дамби Київського водосховища. Це повідомлення абсолютно не підтверджено ніякими фактами. Воно безпідставне. Дамби працюють у нормальному режимі, загрози прориву немає», - сказав Василь Квашук.

Він наголосив, що у 2009 році міжвідомча комісія перевірила надійність всіх дамб та гідроспоруд на річці Дніпро. Комісія встановила, що всі об'єкти працюють в нормальному режимі і ніякої загрози для них немає. Звичайно, є необхідність проведення планового капітального ремонту, реконструкції та модернізації відповідно до проектних документів. Зокрема, зараз Уряд вирішує питання виділення коштів на ремонт судноплавних шлюзів Дніпровського каскаду. На даний час не було зривів у роботі з ліквідації недоліків, виявлених комісією у 2009 році.

Василь Квашук також повідомив, що найбільша площа криги на Київському водосховищі була у 1969 році, вона становила 70 см. При цьому нещодавно проведені заміри, показали що сьогодні товщина криги сягає 20 см. З 13 лютого прогнозується пониження температури повітря, внаслідок чого товщина льоду може збільшитись до 30 см, але і цей показник не критичний.

Головний інженер-заступник генерального директора ПАТ "Укргідроенерго" Вадим Рассовський також виключив можливість прориву дамби Київської гідроелектростанції: «Споруди українських гідроелектростанцій можуть витримати наші повені. Київська ГЕС розрахована навіть на таку повінь, яка може статися 1 раз на тисячу років. Проекти гідроелектростанцій розраховані і на катастрофічні паводки. Найбільший випадок був у 1972 році і станція з ним успішно впоралася. Тому зараз немає жодних підстав говорити про те, що ГЕС не витримає», - наголосив Вадим Рассовський.

Зокрема, він повідомив, що у 2002 році на Київській ГЕС була встановлена автоматична система безпеки, що дозволяє контролювати ситуацію на ГЕС на усіх можливих рівнях.

При цьому заступник Голови Державного агентства водних ресурсів України Олексій Чунарьов відзначив, що Україна співпрацює з відомствами Росії та Білорусі для унеможливлення виникнення надзвичайної ситуації у зв'язку із весняною повінню.

«На сьогоднішній день вільний об'єм водосховищ, який готовий прийняти повеневу воду, складає 6,2 млрд. м. куб. Цього повністю достатньо», - додав Олексій Чунарьов.

У свою чергу Василь Квашук звернув увагу на те, що у разі виникнення надзвичайної ситуації, МНС готове до оперативного реагування. У розпорядженні МНС є 15 тисяч осіб особового складу та 2 тисячі одиниць техніки. Також в разі необхідності є домовленості про надання допомоги з боку Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров'я та інших відомств.

 

версія для друку