українська російська англійська
Запорізькі податківці розроблять довідник про нововведення у системі оподаткування
09.02.2012 | 16:21
Запорізька ОДА

За ініціативи Запорізької обласної державної адміністрації відбулася зустріч керівництва Державної податкової служби в Запорізькій області з представниками малого та середнього бізнесу. Вони обговорили особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктами підприємницької діяльності – фізичними особами у контексті Податкового кодексу України. Про актуальність теми свідчить те, що на спрощену систему оподаткування в Запорізькій області перейшли 43 тисячі фізичних осіб та 7 тисяч юридичних осіб – субєктів підприємницької діяльності.

Голова ДПС у Запорізькій області Олексій Тімарцев повідомив, що з 1 січня поточного року набрав чинності Закон України  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деякі інші законодавчі акти України відносно спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності». «Це – важливий крок до покращення податкового клімату для підприємців. Закон  впроваджує ряд переваг для суб’єктів підприємництва, головним чином, які працюють за спрощеною системою», - зазначив посадовець.

Олексій Тімарцев детально зупинився на різнобічних аспектах оподаткування, які базуватимуться на нових принципах. Зокрема, йшлося про категорії підприємців, які мають право працювати за спрощеною системою, ставки єдиного податку, проходження звітних періодів та підготовка звітів.

Як відзначив Олексій Тімарцев, служба проводить активну роботу щодо вдосконалення системи обслуговування платників податків. Приміром, у Запоріжжі на базі ДПІ Орджонікідзевського району відкрито перший сервісний центр, де можна отримати весь спектр адміністративних послуг, працюють «гарячі лінії». Крім того, за ініціативи голови обласної державної адміністрації Олександра Пеклушенка спеціалісти податкової служби розробляють інформаційний довідник, який буде доступним та допоможе підприємцям орієнтуватися у нововведеннях системи оподаткування. Найближчим часом вона буде розміщена на офіційному сайті Державної податкової служби у Запорізькій області.

 

версія для друку