українська російська англійська
"Внешэкономбанк" може виступити партнером Укрзалізниці у програмі оновлення локомотивного парку
09.02.2012 | 16:51
Прес-служба Укрзалізниці

8 лютого у Москві генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак зустрівся з головою правління «Внешэкономбанка» (Російська Федерація) Володимиром Дмітрієвим. Під час зустрічі сторони обговорили вірогідність участі російського банку у проекті оновлення локомотивного парку українських залізниць. За попередніми даними, «Внешэкономбанк» зацікавлений у співпраці з Укрзалізницею впродовж усього терміну реалізації програми оновлення локомотивного парку. Для опрацювання деталей та підготовки документів створена двостороння робоча група. Розглядається можливість надання кредитних коштів на термін до 10 років.

Нагадаємо, що 1 серпня 2011 року Кабінетом міністрів України була затверджена «Програма оновлення локомотивного парку залізниць України на 2012-2016 роки». Метою Програми є кардинальне оновлення локомотивного парку Укрзалізниці для забезпечення перевезень. Зокрема, передбачено придбання близько 500 сучасних локомотивів, на що буде витрачено приблизно понад 28 млрд. гривень. Фінансування закупівель буде здійснюватися за рахунок власних, а також залучених коштів Укрзалізниці.

У межах даної програми Укрзалізницею вже укладено угоди щодо придбання локомотивів.

П’ятого жовтня 2011 року була підписана угода з  акціонерним товариством "Электровозостроитель" (Грузія) на постачання 110 магістральних вантажних електровозів постійного струму. 

Наприкінці 2011 року була укладена угода з ЗАТ «Трансмашхолдінг» (Російська Федерація) щодо придбання 300 вантажних електровозів. Зокрема, заплановано придбати 230 електровозів постійного струму серії 2ЕС4К та 70 – змінного струму серії 2ЕС5К.

Першого лютого 2012 року у м. Києві Укрзалізниця підписала договір з ТОВ «Уральские локомотивы» на придбання 50 вантажних електровозів постійного струму упродовж 2012-2016 років.

 

 

версія для друку