українська російська англійська
За 2011 рік зовнішньоторговельний оборот товарами між Дніпропетровщиною й Канадою зріс у 1,7 раза
10.02.2012 | 11:53
Дніпропетровська ОДА

За 2011 рік зовнішньоторговельний оборот товарами між Дніпропетровщиною й Канадою зріс у 1,7 раза. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул під час офіційної зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Канади в Україні Троєм Лулашником.

«Україну і Канаду пов’язують не лише  ділові відносини. У Канаді проживає численна діаспора українців – близько мільйона чоловік. 24-м генерал-губернатором Канади був політик українського походження Роман Гнатишин. Саме Канада однією із перших визнала незалежність України в 1991 році. Тому наші країни об’єднують глибокі культурні та людські зв’язки, що, я впевнений, одночасно зі створенням нових можливостей для ефективного співробітництва, позитивно впливатиме на ділові відносини між нашими країнами і регіонами», –  сказав Олександр Вілкул.

Під час зустрічі сторони обговорили питання залучення канадських інвестицій в Дніпропетровську область, науково-технічне та культурне співробітництво.

Наразі загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області складає 8,1 млрд доларів США. У тому числі із Канади – 8,1 млн дол США. За 2011 рік зовнішньоторговельний обіг товарами області з Канадою зріс у 1,7 рази. У 2011 році на Дніпропетровську область припадало 12% від загального обороту товарами України з Канадою. У тому числі 12,8% – експортних, 11,6% – імпортних.

Із Дніпропетровської області до Канади експортуються чорні метали – 73%, вироби з чорних металів – 18%, хімічна продукція – 6%.

В області зареєстровано 9 підприємств, в які вкладено канадські інвестиції. Інвестиції залучені до операцій з нерухомістю, в будівництво, фінансову діяльність та ін.

В області за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку реалізуються п’ять проектів з надання технічної допомоги: «Регіональне врядування та розвиток (2005 – 2012)», «Розбудова  спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України (2010 – 2015)», «Місцевий економічний розвиток міст України (2010 – 2015)», «Розробка та впровадження публічної політики в Україні» та проект «Підвищення конкурентоздатності молочного сектору України, що спрямований на розвиток молочарського кооперативного руху.

версія для друку