українська російська англійська
Мінінфраструктури ініціює скасування льодового збору під час обробки
10.02.2012 | 12:42
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України вживає заходи, спрямовані на залучення додаткових та збереженню існуючих контейнерних вантажопотоків, що переміщуються територією України у режимі трансшипменту.

Мінінфраструктури пропонує не стягувати льодовий збір при транзитному переміщенні універсальних контейнерів, що під час зберігання залишаються в межах одного пункту пропуску чи зони митного контролю морського порту. Відповідний проект наказу Міністерства інфраструктури України «Про внесення зміни до Збірника тарифів на комплекс робіт, пов'язаних з обробленням вантажів у портах України» розроблено та винесено на публічне обговорення.

Впровадження цього наказу дозволить українським портам скласти конкуренцію іноземним. Наприклад, нині після оголошення льодової кампанії вартість обробки контейнерів, що переміщуються в режимі трансшипменту в Одеському порту, зростає. Це змушує вантажоперевізників обслуговуватись у румунському порту Констанца.

Недоотримання коштів від стягнення льодового збору українські порти повністю компенсують за рахунок збільшення кількості суднозаходів та обсягів вантажопереробки. Відтак - внесення зазначених змін до Збірника тарифів сприятиме росту обсягів переробки контейнерів у режимі трансшипменту, за орієнтовними підрахунками, на 20 тис. TEU. Також збільшаться загальні доходи від використання причалів, портових зборів  і плат та інших послуг.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу зацікавлені фізичні та юридичні особи можуть надсилати протягом 30 календарних днів на адресу Департаменту державної політики в галузі морського та річкового транспорту, 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14; або на електронну пошту: shelest@mtu.gov.ua .

 

версія для друку