українська російська англійська
Віктор Балога: МНС зробило все можливе, аби не допустити людських втрат від морозів
10.02.2012 | 12:48
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

На сьогодні в Україні внаслідок низьких температур і негоди не сталося жодної надзвичайної ситуації державного рівня. Це, зокрема, заслуга Уряду і місцевих органів влади. Про це, виступаючи під час "Години запитань до Уряду" у Верховній Раді, заявив Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога.

За його словами, на превеликий жаль, морози забрали 112 людських життів. У будь-якому випадку, загибель людини – це непоправна втрата. Водночас не можна допускати спекуляцій на цій темі. При цьому урядовець повідомив, що зараз МНС спільно з Міністерством охорони здоров’я ретельно перевіряє причини кожного летального випадку. Це потрібно для того, щоб об'єктивно з’ясувати масштаб людських втрат від морозів і розробити додаткові заходи, що у майбутньому унеможливити подібні такі випадки.

Віктор Балога зазначив, що у переважній більшості випадків холод став лише наслідком, а причини мають, здебільшого, побутовий чи соціальний характер.

"Компетентно заявляю, що МНС відповідно до його обов’язків було зроблено все можливе, аби не допустити людських втрат від холодів. Жодна людина не померла від переохолодження в автомобільних заторах, на гірських перевалах чи туристичних маршрутах. Ніхто не загинув під час аварій суден в Азовському морі чи в інших інцидентах, де залучалися рятувальні підрозділи МНС."

Міністр додав, що, незважаючи на екстремальні погодні умови, станом на 10 лютого кількість надзвичайних ситуацій, порівняно з аналогічним періодом минулого року, скоротилася більш ніж наполовину. Розмір збитків зменшився на 73%.

"Важливо розуміти: запобігання і ліквідація будь-якої надзвичайної ситуації, у тому числі внаслідок сильних морозів – це справа комплексна, і залежить від взаємодії центральних і місцевих органів влади", - сказав Віктор Балога.

 

версія для друку