українська російська англійська
Укрзалізниця та Українська зернова асоціація підписали трирічний меморандум з підтримки зернового сектору
10.02.2012 | 17:05
ПРЕС-ЦЕНТР ДЕРЖАВНої АДМІНІСТРАЦІї ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

10 лютого 2012 року відбулось спільне засідання Українського союзу промисловців і підприємців, Державної адміністрації залізничного транспорту України та Української зернової асоціації, під час якого було підписано трирічний Меморандум на підтримку зернового сектору України. Від Укрзалізниці документ підписав Генеральний директор Володимир Козак від Української зернової асоціації – її президент Володимир Клименко. Також під час заходу був присутній Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.

«Спільна робота допоможе нам виявити проблеми, що існують зараз і знайти шляхи їх вирішення», - зазначив Володимир Козак.

За його словами, у майбутньому необхідно вирішувати питання оновлення парку зерновозів, удосконалення тарифної політики, залучення інвестицій.

Також В. Козак повідомив, що у парку зерновозів Укрзалізниці 11 тис. вагонів. «Наявної кількості зерновозів достатньо, щоб забезпечити перевезення зерна. Справа в тому, що цей вид рухомого складу задіяний тільки шість місяців на рік, інший час він стоїть. Однак, в дорозі вагон знаходиться тільки 17% часу, інші 83% - він знаходиться під вантажно-розвантажувальними роботами, тому ми повинні забезпечити таке планування, при якому зможемо прискорити обіг вагонів", - констатував Володимир Козак.

Головною метою даної угоди є підвищення конкурентоспроможності та ефективності функціонування зернового сектору України, базуючись на принципах дотримання вільної конкуренції на ринку зерна та продуктів його переробки, які дозволять створити умови для стабільного та прогнозованого розвитку зернового сектору України.

Співробітництво між сторонами здійснюватиметься шляхом організації спільних заходів, консультацій, створення робочих груп. При будь-яких розбіжностях між сторонами, що виникнуть у процесі реалізації меморандуму, вони будуть врегульовані шляхом переговорів з представленням позицій кожної зі сторін у письмовій формі.

Відповідно до даної угоди Укрзалізниця зобов’язується створювати рівні умови конкуренції між експортерами та іншими учасниками зернового ринку на основі Статуту залізниць та діючих правил перевезень. Також Укрзалізниця докладатиме усіх зусиль для дотримання на обґрунтованому рівні тарифів на перевезення, а також сприятиме спрощенню процедур отримання дозвільних документів для експорту.

У меморандумі передбачено, що Укрзалізниця не допустить передачу зерновозів недержавним підприємствам, а також розглядатиме пропозиції компаній зернового сектору щодо закупівлі ними вагонів-зерновозів та їх передачі Укрзалізниці в лізинг.

У свою чергу Українська зернова асоціація здійснюватиме разом із Укрзалізницею співпрацю щодо поліпшення відправниками якості планування перевезень зерна на експорт, налагодження ритмічної роботи протягом місяця по навантаженню та вивантаженню зерна, вдосконалення механізму роботи «Єдиного вікна» для операцій з експорту зерна і сприятиме внесенню пропозиції про спрощення і скорочення строків видачі всіх необхідних документів для експорту.

Також Українська зернова асоціація сприятиме запровадженню в Україні міжнародних підходів до торгівлі зерном, у тому числі із використанням міжнародних стандартизованих контрактів, залученням провідних світових страхових компаній, використанням системи гарантування прав власності зерна, створенням можливостей для участі українських підприємств у тендерах провідних світових імпортерів зерна. А також встановлюватиме контакти із зерновими організаціями країн Європейського Союзу, Організацією чорноморського економічного співробітництва, Близького Сходу, Північної Африки та інших країн з метою створення стабільних та прогнозованих ринків збуту українського зерна.

 

версія для друку