українська російська англійська
Мінкультури та Київська облдержадміністрація об'єднують зусилля
13.02.2012 | 13:26
Прес-служба Міністерства культури

Питання стану збереження культурної спадщини у Київській області розглядалися на розширеній установчій нараді за участю керівництва Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України та Київської обласної державної адміністрації, яка відбулася 9 лютого.

Про структуру новоствореного Департаменту та функції окремих його підрозділів розповів заступник голови Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Мінкультури Віктор Вечерський. Він висловив впевненість у ефективності такої організації роботи.

За словами заступника голови Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Сергія Тура, пам’яткоохоронна галузь сьогодні потребує нових підходів, насамперед, активізації роботи у регіонах та кращої координації зусиль, і саме такі завдання стоять перед Управлінням регіональних представників з питань охорони культурної спадщини та переміщення культурних цінностей Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей.

«Територіальні представники, закріпленні за кожною областю України, у здійсненні своєї діяльності підпорядковується виключно Міністерству культури України і забезпечують в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці здійснення повноважень Мінкультури  у сферах охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей», - наголосив Сергій Тур.

На нараді заслухали звіт в.о. начальника Управління культури і туризму Київської Іроря Подолянця про стан збереження культурної спадщини у Київській області та доповідь директора Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень Олени Сердюк щодо стану справ з обліку пам’яток у історичних населених пунктах Київщини. Учасники наради обговорили можливі шляхи покращення ситуації та були одностайні щодо необхідності пожвавлення роботи у цьому напрямку, для чого слід об’єднати зусилля профільних структур та відомств різних рівнів. Відтепер спільні наради з питань охорони та збереження культурної спадщини у Київській області представників Департаменту охорони культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України та Київської обласної державної адміністрації будуть проводитися на регулярній основі.

версія для друку