українська російська англійська
Андрій Клюєв: Зменшення податкового тиску - важлива частина плану з поліпшення бізнес-клімату в Україні
13.02.2012 | 13:13
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Зменшення податкового тиску - важлива складова роботи з поліпшення бізнес-клімату і стимулювання зростання економіки в Україні. Про це в інтерв'ю заявив Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

За його словами, зменшення перевірок та самої кількості контролюючих органів - принципова позиція Уряду. Перший віце-прем'єр-міністр заявив, що йдеться не тільки про мораторій на податкові перевірки малого і середнього бізнесу, який продовжено і в 2012 році, мова про поступове зниження загальної кількості податкових перевірок. Впровадження аналітичних методів пошуку суб'єктів тіньової економіки дозволяє знаходити порушників закону без зайвих витрат часу і нервів сумлінних платників податків.

Андрій Клюєв підкреслив, що успіх детінізації економіки буде залежати не стільки від силових методів, скільки від заходів щодо зменшення регуляторного навантаження на приватний сектор, продовження мінімізації бюрократичних процедур, які стосуються підприємницької діяльності. Виходити з тіні має стати вигідно, зазначив перший заступник глави українського уряду.

«Впровадження правил і процедур, а також методів діяльності перевіряючих і контролюючих органів, які повинні мінімізувати контакти з підприємцями, дозволить не тільки спростити життя бізнесу, а й зменшить корупційний тиск. Це стосується всіх напрямків дерегуляції економіки», - заявив Андрій Клюєв. У якості прикладу він навів законопроект про адміністративні послуги, який планується розглянути в парламенті в другому читанні. Документ передбачає створення центрів адміністративних послуг на базі дозвільних центрів, які також повинні запрацювати за принципом «єдиного вікна», щоб представники підприємств не ходили по різних інстанціях, зазначив Перший віце-прем'єр-міністр.

За його словами, вже сьогодні спрощуються багато процедур. Наприклад, терміни отримання довідок в податковій службі в середньому скорочені втричі.

Андрій Клюєв також нагадав, що Податковий Кодекс передбачає не тільки поступове зниження основних податків, а й податкові пільги для підприємств, що реалізують енергоефективні проекти. Перший віце-прем'єр-міністр закликав вітчизняних підприємців активніше користуватися цими інструментами.

Нагадаємо, з початку 2012 року ставка податку на прибуток підприємств знижено до 21%, з 2013 року вона становитиме 19%, а з початку 2014 - 16%. Ставка ПДВ буде знижена з 20% до 17% з початку 2014 року. Якщо раніше кількість платежів з податків і зборів в Україні становила 135, то сьогодні їх залишилося 24.

 

версія для друку