українська російська англійська
За півроку перевірено майже 300 навчальних закладів, анульовано ліцензії 11 вузів
13.02.2012 | 17:35
Прес-служба Державної інспекції навчальних закладів

Про якість освіти у вищих навчальних закладах йшлося 13 лютого 2012 року в УНІА «Укрінформ»  на прес-конференції за участю Голови  Державної інспекції навчальних закладів України Михайла Гончаренка.

У ході проведення заходів державного нагляду (контролю) першочергова увага зверталася на стан вирішення пріоритетних освітніх завдань, визначених указами Президента України, рішеннями Уряду та нормативно-розпорядчими документами МОНмолодьспорту,  повідомив Голова ДІНЗ Михайло Гончаренко.

«Протягом звітного періоду (вересень 2011 – лютий 2012) Держінспекцією здійснено перевірку діяльності 292 навчальних закладів у 21 регіоні України, в т. ч. 51 ВНЗ, з яких 33 державної форми власності та 18 – приватної; 43 професійно-технічних навчальних закладів, 198 загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, вивчено роботу 88 місцевих органів управління освітою», – зазначив Михайло Гончаренко.

За його словами, якість освіти визначає місце навчального закладу в освітньому просторі та суспільстві. А одним із основних інструментів регулювання якості освітньої діяльності є механізми проведення державного нагляду (контролю). «За зверненнями народних депутатів України, громадських організацій та громадян проведено перевірки у 16 областях України та столиці, які стосувалися питань організації та прийому в 2011 році, дотримання Ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти, якості підготовки студентів, виконання умов контракту», – розповів Михайло Гончаренко.

За результатами проведених перевірок щодо дотримання Ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти, на засіданнях ДАК анульовано ліцензії одинадцяти ВНЗ, в т. ч. п’яти вишів – лише з окремих спеціальностей (Українськоий фінансово-економічного інститут  у формі товариства з обмеженою відповідальністю, Приватний ВНЗ «Київський інститут соціальних та культурних зв'язків імені Святої княгині Ольги», Приватного ВНЗ «Інститут екології та медицини», Приватний ВНЗ «Міжнародний медичний  коледж», Приватний ВНЗ «Західнодонбаський інститут економіки і управління» (м. Павлоград), Приватний ВНЗ «Західнодонбаський інститут економіки і управління» (для Коледжу Приватного ВНЗ «Західнодонбаський інститут економіки і управління»), ЗАТ «Львівський інститут менеджменту», Східноукраїнськоий національний університет імені Володимира Даля для   Скадовського відділення Кримського факультету, Кримська філія Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, Рівненський інститут ПАТ «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна академія управління  персоналом», ВНЗ «Київський славістичний університет» ЗАТ).

Водночас Михайло Гончаренко наголосив, що тим ВНЗ, які допустили незначні порушення або в яких порушення виявлені вперше, надано трьохмісячний термін на усунення недоліків у роботі. Це ПВНЗ «Хмельницький університет економіки і підприємництва», Економічний коледж ПВНЗ «Хмельницький університет економіки і підприємництва», Волинський інститут економіки та менеджменту, Конотопська філія Європейського університету, Кримський факультет Запорізького національного університету, Львівська комерційна академія, Чернігівський  державний інститут економіки і управління, ВНЗ «Український католицький університет».

Підбиваючи підсумки прес-конференції, Михайло Гончаренко наголосив, що «студентам ВНЗ, ліцензії яких анульовані, запропоновано продовжити навчання за їхніми спеціальностями в інших навчальних закладах України з урахуванням їхніх побажань та побажань батьків».

версія для друку