українська російська англійська
Твори видатного українського скульптора Іоана Георгія Пінзеля буде представлено в Луврі
14.02.2012 | 09:18
Прес-служба Міністерства культури

13 лютого в Міністерстві культури відбулася зустріч Міністра культури України Михайла Кулиняка з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні паном Аленом Ремі.

 Обидві сторони підкреслили необхідність активізації культурного діалогу між двома країнами та висловили сподівання в успішній реалізації спільних культурних проектів, які станом на сьогодні вже знаходяться в роботі. Зокрема, це художній проект «Живопис Нормандії», який має на меті представити  українській публіці твори видатних французьких художників, переважно з музею м. Ліль. Домовлено, що свої площі для експозиції цих творів нададуть музеї міст Київ, Львів та Донецьк. Проект розпочнеться в Києві 17 травня та завершиться 8 червня.

Також буде представлена  експозиція творів видатного українського скульптора 18-го століття Іоана Георгія Пінзеля в Луврі. Сторони поінформували одна одну щодо деталей та додаткових можливостей реалізації цього проекту.

Окрім цього, очікується участь творчого колективу «Груп Ф» із Франції у цьогорічному фестивалі «Гоголь Фест»,  виступи та майстер-класи відомих французьких музикантів в Національній філармонії України та Національній музичній академії імені П.І.Чайковського.

 Особлива увага була приділена важливості продовження роботи Змішаної українсько-французької комісії з культурного і науково-технічного співробітництва. На сьогоднішній день актуальним є питання підготовки та проведення Третього засідання Комісії та укладення відповідного протоколу на новий трирічний термін.

 Сторони наголосили на важливості обміну досвідом у такій специфічній галузі як технічна модернізація музеїв. Було обговорено можливості організації відповідних стажувань, а також перекладу українською мовою спеціальної літератури, зокрема, книги «Нова ера музеїв» Ж.-М.Тобелема.

 Обидві сторони висловили задоволення від продуктивного діалогу та сподівання на продовження плідної співпраці.

версія для друку