українська російська англійська
У Харківській області кількість підприємців, які працюють на єдиному податку, збільшилася на 16 тис.
14.02.2012 | 10:32
Харківська ОДА

У Харківській області кількість підприємців, які працюють на єдиному податку, збільшилася на 16 тисяч. Про це в ході прес-конференції повідомив начальник управління оподаткування фізичних осіб Державної податкової адміністрації в Харківській області Гліб Мілютін.

«Якщо станом на 1 лютого 2011 року, коли діяли норми старого закону, в Харківській області кількість підприємців, які працювали на єдиному податку, становила 61 тис., то на 1 лютого 2012 року їх кількість складає 77 тис. Це яскрава відповідь на питання про те, добра чи погана нова система оподаткування», - зазначив він.

За його словами, нова система оподаткування має ряд переваг. Зокрема, підвищено граничний обсяг виручки. Якщо раніше для підприємців, які працюють за спрощеною системою оподаткування, він становив 500 тис. грн., то з 1 січня - 3 млн.грн. Свідоцтво платника єдиного податку тепер безстрокове, і підприємцям не потрібно щорічно його продовжувати. Скасована 50-відсоткова надбавка за найманих працівників. Якщо раніше платник єдиного податку за кожного найманого працівника доплачував 50% встановленої ставки єдиного податку, то тепер цього немає: він платить тільки за себе незалежно від кількості найманих працівників. Крім того, один раз протягом року на час відпустки або лікарняного, який перевищує 1 міс., платник єдиного податку має право його не сплачувати.

«У новій системі чітко прописані правила гри як з боку податкової служби, так і з боку підприємців. Раніше виникало багато питань і надходило багато скарг в разі перевищення обмеженого обсягу виручки, застосування штрафних санкцій і т.д. Тепер в законі чітко прописані всі можливі порушення і відповідальність за них. Це виключає будь-які зловживання, оскільки правила чітко обумовлені», - підкреслив Гліб Мілютін.

Крім цього, як повідомила начальник управління оподаткування юридичних осіб Державної податкової адміністрації у Харківській області Любов Щербініна, платники єдиного податку звільняються від обов'язків нарахування, сплати та подання звітності по таким видам податків: податок на прибуток, ПДВ, земельний податок, збір на деякі види підприємницької діяльності і збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

«Право бути платником єдиного податку має юридична особа, на підприємстві якого кількість працівників протягом року не перевищувала 5-10 осіб та обсяг доходів не перевищує 5 мільйонів гривень. Крім того, передбачені обмеження щодо організаційних особливостей суб'єктів господарювання. Вони стосуються страхових брокерів, банків, кредитних спілок, ломбардів, лізингових компаній, довірчих товариств, страхових компаній, установ накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційних фондів, реєстраторів цінних паперів, державних та комунальних підприємств, всіх філій юридичної особи, нерезидентів і податкових боржників», - сказала Любов Щербініна.

Також, за інформацією директора Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва при ХОДА Дениса Ткачова, з підприємцями Харківської області проводиться роз'яснювальна робота з переходу на спрощену систему оподаткування.

«Одним з наших пріоритетів з прийняттям нової системи спрощеного оподаткування, стало проведення роз'яснювальної роботи з підприємцями по порядку впровадження єдиного оподаткування. Зокрема, фондом за останні 3 місяці, з урахуванням дати прийняття нового Закону про спрощену систему оподаткування, було проведено 8 роз'яснювальних семінарів, у тому числі 1 інтернет-семінар, який був доступний в прямій трансляції. Хочу підкреслити, що тільки в прямій трансляції семінар подивилося близько 500 користувачів і близько 1 тисячі переглядів вже було вироблено в запису. У ці заходи також увійшло 2 виїзних семінару для підприємців Харківської області», - зазначив Денис Ткачов.

Загальне охоплення заходів, організованих Харківським регіональним фондом підтримки підприємництва при ХОДА склало близько 3 тисяч суб'єктів підприємницької діяльності.

Інформаційні матеріали з цієї теми можна подивитися на сайті Фонду www.kharkiv.biz.ua .

версія для друку