українська російська англійська
У 2012 році 27 бібліотек Дніпропетровщини будуть комп'ютеризовані та підключені до мережі Інтернет
14.02.2012 | 11:53
Дніпропетровська ОДА

27 бібліотек Дніпропетровщини пройшли конкурсний відбір від національної програми «Бібліоміст» на отримання комп'ютерів та підключення до мережі Інтернет. Бібліотеки будуть модернізовані впродовж 2012 року.

Бібліотеки-переможці були визначені у ході відкритого конкурсу комісією експертів, яка складалась з представників Міністерства культури України, Української бібліотечної асоціації, провідних українських бібліотек, а також міжнародних та національних громадських організацій. Заявки бібліотек оцінювались, зокрема, за такими критеріями: чітке розуміння потреб громади, спроможність налагодити партнерство з владою та громадою для реалізації проекту та зацікавленість у наданні громадянам інноваційних послуг. Усього в Україні за підсумками конкурсного відбору було визначено 620 бібліотек, які будуть комп'ютеризовані протягом цього року.

«У рамках модернізації системи освіти на Дніпропетровщині впроваджуються кращі європейські та світові практики. Впровадження інформаційних технологій у бібліотечну справу – це реалізація державної політики, щодо створення суспільства, побудованого на знаннях. Головний принцип обласної влади, незалежно від місця проживання, чи то велике місто, чи то маленьке село, – для кожної людини мають бути створені рівні умови для розвитку та отримання знань», – сказав голова Дніпропетровської ОДА Олександр Вілкул.

Довідка. «Бібліоміст» –  це чотирирічна програма, покликана перетворити бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. Проект допомагає модернізувати доступ громадян України до інформації у публічних бібліотеках шляхом обладнання технікою та проведення необхідного навчання для бібліотекарів.  До 2013 р. у рамках програми «Бібліоміст»  більше 1 600 публічних бібліотек України буде обладнано комп’ютерами з доступом до Інтернету. До комплектів техніки також входять сканери, принтери, веб-камери та навушники. Фахівці бібліотек, які долучаться до програми, пройдуть навчання у галузі новітніх технологій та бібліотечних інновацій на базі 25 тренінгових центрів, що функціонують у кожній області та АР Крим.

У 2011 році в рамках національного проекту «Бібліоміст» центральні бібліотечні системи (ЦБС) у Дніпродзержинську, Межівському та Софіївському районах стали переможцями в конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет ІІ». У вересні 2011 року в бібліотеки цих ЦБС було встановлено комп’ютерне обладнання, а саме: у Межівську ЦБС – 12 комп’ютерів, у Софіївську ЦБС – 15 комп’ютерів, у Дніпродзержинську міську ЦБС – 15 комп’ютерів. Завдяки цьому 8 бібліотек, які розташовані в сільській місцевості (2 сільські та 2 районні – у Софіївському районі, 2 сільські та 2 районні – у Межівському районі) були підключені до мережі Інтернет.

 

 

версія для друку