українська російська англійська
Микола Присяжнюк закликав зробити контроль за якістю та безпечністю сільгосппродукції більш жорстким
15.02.2012 | 10:12
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Якість та безпечність сільськогосподарської продукції, яка експортується за кордон та реалізовується на внутрішньому ринку, потребує жорсткого контролю відповідними службами, що можливе лише при комплексному підході до системи управління в регіонах. Про це наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк на засіданні колегії Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.

«Українські продукти є «обличчям» держави на світовому ринку. Що стосується внутрішнього ринку, то тут вітчизняне продовольство несе відповідальність за здоров’я українського населення. Тому проведення належного контролю за якістю та безпечністю виготовленої продукції є пріоритетним завданням для Міністерства та можливе лише при децентралізації вертикалі влади на місцях, в тому числі й управлінь Держветфітослужби», - відмітив Міністр.

Окрім того, більш детального перегляду потребують питання належного фінансування галузі та розподілення коштів, а також боротьба з корупцією та контрабандою.

«Наразі важливим питанням є мінімізація витрат на проведення ідентифікації тварин та належний контроль за тим, куди саме спрямовуються виділені кошти. Якщо ідентифікаційна бирка коштує 50 копійок, то не може процедура ідентифікації коштувати 50 гривень. Інший приклад: щороку на боротьбу зі сказом держава виділяє близько 50 млн. грн., та проблема з цим захворюванням і досі залишається невирішеною. Тому і Міністерство, і Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України повинні застосовувати жорсткі методи боротьби з незаконним використанням коштів, аби захистити здоров’я своїх громадян», - зазначив Микола Присяжнюк.

Також Міністр наголосив на важливості боротьби з контрабандою та дав завдання Держветфітослужбі посилити боротьбу з нелегальним обігом продукції задля убезпечення продовольчого ринку країни.

версія для друку