українська російська англійська
У Києві інвесторів залучатимуть до термомодернізації житлового фонду та бюджетної сфери
15.02.2012 | 10:08
Київська ОДА

Стратегією розвитку Києва до 2025 року передбачена реалізація ініціативи «Ощадлива енергетика» – комплексу заходів з модернізації енергоспоживання житлового господарства, енергогенеруючих та розподільчих потужностей, впровадження відновлювальних та альтернативних технологій тощо.

За даними головного управління енергетики, енергоефективності та енергозбереження, столична адміністрація розробляє інвестиційні проекти комплексної реконструкції системи теплопостачання та термосанації житлового масиву «Виноградар», «Мінський» та «Теремки».

Зокрема, інвестиційні проекти включатимуть пропозиції щодо термомодернізації 433 житлових будинків та 55 будинків комунальної та бюджетної сфери (23 школи, 4 лікарні, 28 дитячих садків). Проведення зазначених заходів дозволить скоротити споживання природного газу не менш, ніж на 50%, витрат на забезпечення опалення та гарячого водопостачання на 40-50%.

Планується, що ці проекти буде винесено на Перший інвестиційний форум, який відбудеться 29 березня в Києві. Серед організаторів заходу -  Київська міська державна адміністрація.

«Важливим механізмом реалізації ініціатив Стратегії розвитку Києва до 2025 року визначено залучення інвесторів до впровадження інфраструктурних проектів столиці, у першу чергу проектів, які пов’язані з заощадженням енергоносіїв. Тому завданням міської влади є створення відповідних умов та програм, що дозволять залучити до важливих для столиці проектів приватний сектор, зокрема, енергосервісні компанії», – сказав голова КМДА Олександр Попов.

Зауважимо, що термомодернізація включатиме проведення централізованого моніторингу енерговитрат, комплексну модернізацію обладнання та освітлення, встановлення індивідуальних теплових  пунктів, утеплення огороджувальних конструкцій, заміну вікон та реконструкцію теплових мереж. Заходи з термомодернізації є частиною ініціативи «Ощадлива енергетика» Стратегії розвитку Києва до 2025 року.

 

версія для друку