українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд прискіпливо проаналізує роботу системи соціального захисту
15.02.2012 | 10:38
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров зазначає, що прийшов час дати оцінку роботі системи соціального захисту населення. Про це Глава Уряду заявив, розпочинаючи засідання Кабінету Міністрів України.

Микола Азаров повідомив, що днями на його сторінку в Фейсбуці надійшло повідомлення, яке дуже сильно його вразило. Звернулася до Прем’єр-міністра молода мама з Чернівецької області. «Знаєте, чого вона просила у Прем’єр-міністра?.. Дров, щоб обігріти стару хату, в якій батьки рятують хвору дитину. Мороз, замети, нікому до людей немає діла. Сім’я бідує, батько був на заробітках в Москві, вдома роботи не знайшов», - повідомив Глава Уряду.

При цьому він зауважив, що ці люди навіть не зверталися до районної адміністрації чи до органів соціального захисту, бо були переконані, що їм не допоможуть: «Звичайно, після дзвінка з Києва і обласна, і районна адміністрація кинулися на допомогу: і дрова привезли, і лікаря для дитини, і на облік як соціально незахищену родину взяли».

За словами Миколи Азарова, ця ситуація вразила його до глибини душі. «Це абсурд: в 21 сторіччі в центрі Європи так вирішувати проблеми. Інтернет дозволив з гірського села достукатися прямо до Глави Уряду, а до місцевої влади люди навіть не стукають… Мені дуже гірко, я просто шокований», - сказав він

Як підкреслив Прем’єр-міністр, очевидно, що уже назріла вимоглива розмова про те, як держава дбає про своїх громадян, особливо соціально вразливих: «Вони теж мають право на достойне життя і повагу. Їм також треба дати можливість подолати складні обставини і бути успішними в житті. Тому ми повинні прискіпливо і критично проаналізувати, як працює наша система соціального захисту. Наскільки адресно і добросовісно доходить солідарна допомога платників податків до тих, хто дійсно її потребує. Одне з засідань Уряду ми присвятимо розгляду всіх цих проблем».

 

версія для друку