українська російська англійська
Уряд всіляко іде назустріч потребам ІТ- галузі
15.02.2012 | 11:29
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд вирішує питання щодо запровадження спеціального режиму оподаткування доходів працівників ІТ-галузі, що в свою чергу повинне сприяти виведенню їх з тіні. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 15 лютого, інформуючи про результати своєї зустріч з ректорами провідних вузів, в яких готують фахівців з інформаційних технологій, та керівниками  компаній, які працюють в цій галузі.

«Організатори бізнесу в цій галузі запропонували запровадити спеціальний режим оподаткування доходів працівників галузі, щоб вивести їх з тіні – Уряд вирішує це питання, - повідомив Микола Азаров. - Адміністративні перепони були – ми їх усунули. І в інших речах пішли назустріч індустрії, яка швидко зростає».

За словами Глави Уряду, наразі підготовлено 2 законопроекти, що визначатимуть напрямки розвитку і будуть стимулювати цю галузь.

Микола Азаров повідомив, що під час зустрічі обговорювалося питання про те, як на десятиріччя вперед зробити галузь локомотивом економічного зростання України, а Україну - світовим лідером з виробництва оригінальних програмних продуктів.

За всіма експертними оцінками і прогнозами, продукція вітчизняної ІТ-галузі та власне вітчизняні інформаційні технології як товар є найбільш перспективними в глобальній економіці. Це продукти з високою додатковою вартістю, орієнтовані на експорт, що дозволить нам, зокрема, виправити негативний торгівельний баланс.

Уже сьогодні українська IT-галузь на 5-му місці в Європі за обсягами експорту послуг у сфері програмного забезпечення. За оцінками експертів, річний об'єм послуг вітчизняного IT-ринку складає 12 мільярдів гривень, з яких 80% спрямовані на зовнішній ринок, а темпи приросту складають 30-40% на рік.

«Яка ще галузь української економіки може похвалитися такими темпами?» -- запитав Микола Азаров, наголосивши, що Уряд приділяє багато уваги розвитку IT-галузі вітчизняної економіки і науки.

 

 

версія для друку