українська російська англійська
Механізм формування вартості копій державних стандартів буде переглянуто
15.02.2012 | 11:36
Прес-служба Антимонопольного комітету

Антимонопольний комітет України рекомендував ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» припинити дії, що містять ознаки зловживання монопольним становищем.

Так, підприємство, що є Генеральним агентом із виготовлення копій нормативних документів (державних стандартів, правил установленої практики, класифікаторів та каталогів), встановило агентам, які працюють у різних областях України, мінімальну ціну продажу однієї сторінки копії.

Зокрема, до мінімальної ціни продажу однієї такої сторінки, яку виготовляють агенти, були внесені необґрунтовані витрати. Йдеться про витрати на авторську винагороду агентам, заробітну плату персоналу, який не задіяний у виготовленні копій нормативних документів тощо.

Такі умови реалізації товару не могли б існувати за наявності конкуренції на ринку.

Комітет зобов’язав підприємство запровадити механізм формування економічно обґрунтованої ціни продажу агентами однієї сторінки копії нормативного документа. Зокрема, виключити із Типової агентської угоди на проведення діяльності з виготовлення та розповсюдження копій нормативних документів положення, що дозволяють підприємству встановлювати для агентів мінімальну ціну продажу однієї сторінки копії.

Крім того, на вимогу Комітету ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» має не допускати встановлення необґрунтованого розміру відсотку відрахувань від ціни продажу однієї сторінки копії, що перераховується агентами Генеральному агенту.

 

 

версія для друку