українська російська англійська
Микола Азаров: Ми здатні "озброїти" нашу молодь конкурентними перевагами
15.02.2012 | 13:53
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Для вирішення проблеми якісної підготовки фахівців для ІТ-галузі, де оновлення технологій відбуваються не щорічно, а практично щоденно, потрібні спільні зусилля Уряду, науки і бізнесу. Адже наростає проблема гострої нестачі кадрів і їх адаптації до оновлень. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 15 лютого, інформуючи про результати своєї зустрічі з ректорами провідних вузів, в яких готують фахівців з інформаційних технологій, та керівниками  компаній, які працюють в цій галузі.

Микола Азаров зазначив, що учасники дискусії були одностайні в тому, що потрібні спільні зусилля всіх трьох зацікавлених сторін для вирішення цієї проблеми. Зокрема, ректори майже одноголосно заявили, що можуть збільшити підготовку фахівців і на державне замовлення і для бізнесу за певних умов. Так, Львівська політехніка здатна в 3-4 рази більше готувати спеціалістів, якщо зменшити норматив навантаження на викладача, дозволити без мита і податків завозити передове обладнання для навчального процесу, постійно стажувати студентів у компаніях і мати «фінішні програми» адаптації випускників до саме сьогоднішніх умов індустрії програмного забезпечення.

Також Микола Азаров наголосив на важливості адаптації освіти до практичних вимог галузі.

«Освіта, яку надають українські вузи, в цілому непогана. Її конкурентність знижується на етапі практичного застосування. І ректори, і бізнесмени розповідали про кричущі випадки, коли молоді люди, маючи буквально геніальні новаторські ідеї, просто втрачають їх, тому ще не мають юридичних і маркетингових знань, не мають підтримки патентних фахівців тощо. Випускники не володіють елементарними навичками проведення переговорів і презентацій, а іноді не володіють англійською мовою», - зазначив Микола Азаров. При цьому він  висловив переконання, що в першу чергу бізнес «може допомогти вузам виправити цю ситуацію», адже зацікавлений, щоб через рік-другий прийшли працювати справді висококласні спеціалісти, компетентні в нюансах реальної роботи компаній.

«Разом ми здатні «озброїти» нашу молодь конкурентними перевагами, які і для них, і для держави є питанням виживання в неординарно складних економічних умовах. Тільки так вдасться протистояти кризовим явищам», - підсумував Микола Азаров.

Глава Уряду доручив Міністерству освіти і науки, молоді та спорту, Міністерству економічного розвитку і торгівлі та Міністерству фінансів розглянути висловлені ректорами і представниками індустрії пропозиції та після узагальнення рішення з цього питання виносити його на розгляд Уряду.

 

версія для друку